Mehmet Ocaktan
Mehmet Ocaktan Karar

Terör değil birbirimize güvensizlik yıkar

06 Ocak 2017 | 1.2 K

Terörün en ağır faturasını ödüyoruz, çünkü PKK ve IŞİD gibi dünyanın en acımasız ve en büyük iki terör örgütüyle mücadele ediyoruz. Arkasında kimler vardır, bu coğrafyadaki kaostan, ölümlerden ve kandan kimlerin çıkarı vardır? Bütün bunları tartışabiliriz, çok sayıda örnekler verebiliriz, tespitlerde bulunabiliriz. Hemen hepsinin belli ölçüde doğruluk payı da vardır.

Terör konusunda söylenmedik, altı çizilmedik neredeyse hiçbir konu kalmadı. Eminim ki devletin istihbarat birimlerinin, karar vericilerin elinde bizim vakıf olmadığımız çok daha can yakıcı gerçekler de vardır. Zaten terörle mücadele de bu bilgilere ve tespitlere göre yürütülmektedir. Dolayısıyla devlet bu bilgilerin ışığında asla en küçük bir taviz bile vermeden terörle mücadeleyi kararlı bir şekilde sürdürecektir. Bundan hiçbir kuşkumuz yok.

Ama bildiğimiz bir gerçek var ki, bizzat terör örgütleri ve onları motive eden karanlık mahfiller esas itibarıyla bu topraklardaki kardeşliği ve barışı hedef almaktadırlar. Ayrıca biliyoruz ki, her terör eylemi doğrudan masum insanları katletmenin ötesinde o toplumdaki birlikte yaşama ruhunu öldürmeyi de amaçlamaktadır.

Devamını Oku