128 milyar doların buharlaşmasında FETÖ izi olabilir mi?

Karar Gazetesi Yazarı Mehmet Ocaktan'ın bugünkü (08.08.2022)''128 milyar doların buharlaşmasında FETÖ izi olabilir mi?'' başlıklı yazısı.

Son dönemde öylesine iç karartıcı bir iklimde yaşıyoruz ki siyasetçilerden gazetecilere ve tek tek bireylere kadar her birimizin, yaşanan irili-ufaklı her skandalla birlikte umutsuzluğu biraz daha artıyor.

En son yaşanan KPSS skandalı geçmişte FETÖ’nün ‘soru çalma’ işlerini hatırlattığı için toplumun hemen bütün kesimlerinde “Bu da başka bir FETÖ mü?” sorularını gündeme getirdi.

Şu ana kadar ortaya çıkan bilgilere bakarak söylemek gerekirse, KPSS skandalı devletteki çürümeyi her gün biraz daha derinleştiren liyakatsizliğin en bariz göstergesidir. İlla ki bu işte de bir FETÖ parmağı aranmak isteniyorsa buna da bir mani yok elbette… Zira siyasal iktidar çözüm üretemediği her konuda bir bahane üretmede hayli başarılı. Nasıl enflasyonu düşüremediğinde, zamlara çare bulamadığında “Dış güçler ve içerideki uzantıları bizi ekonomik olarak vurmak istiyorlar” gibi gerekçeler üretebiliyorsa, KPSS skandalı konusunda da pekala bir FETÖ parmağı bulabilir.

Ama şu muhakkak ki iktidar, ÖSYM’nin bu beceriksizliğini araştırıp toplumu rahatlatacak bir izahatta bulunmak zorundadır, aksi taktirde insanların zihinlerindeki sorular...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eğer Kılıçdaroğlu aday olacaksa… 30 Eylül 2022 | 915 Okunma Müslüman vicdanındaki iki korku 28 Eylül 2022 | 348 Okunma Ah şu 6’lı masa olmasa hayat ne güzel olurdu! 26 Eylül 2022 | 791 Okunma Şarkıları yasaklayalım kimse nefes almasın! 25 Eylül 2022 | 90 Okunma Münker ve Nekir oylarımızı da soracak mı? 23 Eylül 2022 | 391 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar