Yaşamaya hakkınız yok sizin

Heyecanlanmayın.                              Merak...

Heyecanlanmayın.                             

Merak etmeyin.                                 

Başlıktaki laf bana ait değil.

Zinhar da olamaz.

Çok şükür totaliter düşünce yapısına sahip biri değilim.

Tam tersine herkesin farklılığıyla bir arada barış içinde yaşaması gerektiğine inanan demokrat ve özgürlükçü biriyim.

Kendim için ne istiyorsam başkaları için de onu isteyen biriyim.

Bana yapılmasını istemediğim bir şeyin başkalarına da asla yapılmaması gerektiğine inanan bir inancın mensubuyum.

Ama bu ülkede “yaşamaya hakkınız yok” diyenler var.

Ve işin en ilginç ve düşündürücü yanı, böyle düşünenlerin ve bu düşüncelerine uygun bir pratik sergileyenlerin demokrat ve barışçıl olarak kabul edilmeleri.

Ağızlarına demokrasiyi ve barışı pelesenk eden, hatta partilerinin başına veya bir yerine mutlaka demokrasiyi yerleştiren bu çevrelerin demokratlıkla hiçbir alakalarının olmadığı ilginç bir ülkede yaşıyoruz.

Adam öldürmeyi ve terör marifetiyle siyasal sonuçlar devşirmeyi savunan bu çevrelerin barıştan söz etmeleri ise ironi olsa gerek.

Devlet adam öldürdüğünde kıyameti kopartan ama sırtını yasladıkları eli kanlı örgüt öldürdüğünde de bunu “meşru savunma” statüsüne koyan, dahası kendisinden farklı düşünen ve kendisini eleştiren herkesi imha edilmesi gereken öteki olarak gören bir zihniyetin demokrasiyi ve barışı katlettiği bir ülkede yaşıyoruz maalesef...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Koronavirüsle imtihanım... 07 Kasım 2020 | 4.122 Okunma Can derdindeyken... 05 Kasım 2020 | 468 Okunma Ölümü yaşamak... 31 Ekim 2020 | 1.041 Okunma Bahçeli'ye ve Baykal'a kim operasyon çekti? 24 Ekim 2020 | 2.796 Okunma Tatar'ın kazanması ne anlam ifade ediyor? 22 Ekim 2020 | 767 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar