‘Öldük, bittik, mahvolduk’

Rus uçağının düşürülmesiyle başlayan kriz bazılarına tekrar bu duyguyu yaşattı. Malum çevrelerin böyle düşünüyor olmaları anlaşılabilir bir şey elbette. Ama bizim mahallemizden...

Rus uçağının düşürülmesiyle başlayan kriz bazılarına tekrar bu duyguyu yaşattı.

Malum çevrelerin böyle düşünüyor olmaları anlaşılabilir bir şey elbette.

Ama bizim mahallemizden, hatta içimizden birilerinin bu duygu ekseninde Hükümetin özellikle dış politikasına yönelttiği eleştirilere ne demeli?

Kuşkusuz Rusya ile bir krizin yaşanmış olmasından memnuniyet duyan hiç kimse yok.

Sadece Rusya ile değil, keşke hiçbir ülkeyle hiçbir sorun yaşanmasa.

Yaşanan tüm sorunların/krizlerin müsebbibi olarak AK Parti Hükümetinin ama özellikle de Recep Tayyip Erdoğan liderliğinin dahlinin olduğunu söylemek bir başka projedir.

“Yurtta sulh cihanda sulh” ilkesinin CHP versiyonunun nasıl Erdoğan düşmanlığı eksenine oturtulduğunu görüyoruz.

Her şeyin müsebbibi olarak Erdoğan’ı gören CHP aklı, içimizden birileri üzerinden bizim mahallemize taşınmak isteniyor.

Rusya’nın bundan sonra yapacaklarından derin endişe duyan, yarın AB’yi, özellikle de AB’nin öncüsü /lideri olan Almanya’yı da karşımıza almamız halinde tamamen biteceğimiz kanısına sahip olan o birilerinin felaket senaryolarını dinledikçe insanın tek çıkar yol olarak büyük güçlere teslim olması gerektiği formülü geliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Koronavirüsle imtihanım... 07 Kasım 2020 | 4.122 Okunma Can derdindeyken... 05 Kasım 2020 | 468 Okunma Ölümü yaşamak... 31 Ekim 2020 | 1.041 Okunma Bahçeli'ye ve Baykal'a kim operasyon çekti? 24 Ekim 2020 | 2.796 Okunma Tatar'ın kazanması ne anlam ifade ediyor? 22 Ekim 2020 | 767 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar