İçin yanıyorsa niye ‘Evet’ diyorsun?

Kılıçdaroğlu CHP’si çok ilginç bir parti.  Bir yanda Esed rejimini ve Suriye PKK’sını (PYD/YPG’yi) destekliyor, öbür yanda tezkere için “evet” deme mecburiyetinde kalıyor.

Mecburen dediği “evet” için de “İçimiz yana yana!” deme gereği duyuyor. İçerde müttefiki olan HDP ile apaçık tersleşiyor. Kılıçdaroğlu’nun “İçimiz yana yana evet diyeceğiz!” lafına HDP “Gönül rahatlığı içinde hayır diyeceğiz!” yanıtını veriyor. Peki kim ilkeli? Bence CHP değil! 

PKK’nın partisi olan HDP’nin PKK’ya yönelik bir operasyona karşı çıkması, varlık nedenidir. Kılıçdaroğlu CHP’sinin “İstemeyerek evet diyoruz!” açıklaması ise düpedüz ilkesizliktir. Madem içiniz yanıyor niye onay veriyorsunuz demezler mi? Madem “evet” diyeceksiniz peki bu bir tür özür anlamına gelen açıklama neyin nesidir? Kılıçdaroğlu işbu açıklamasıyla müttefiki olduğu HDP canibinden “özür” diliyor. Bir başka deyişle, mecburiyet tahtında verdikleri onay için “anlayış” bekliyor. Seçim ittifakları sürecinde de HDP’den aynı anlayışı beklemişti. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Anayasa Mahkemesi yoksa hukuk devleti yok mu? 17 Ekim 2020 | 644 Okunma “Işıklar yanıyor” öyle mi? 15 Ekim 2020 | 632 Okunma Gövdesi Türk, zihni Rum! 10 Ekim 2020 | 727 Okunma HDP 'Millet İttifakı'nın neresinde? 08 Ekim 2020 | 191 Okunma Başörtüsü zulmüne devam 03 Ekim 2020 | 572 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 3 yorum