‘İç savaş’ı kim istiyor?

Türkiye’nin kendi sorunlarını çözerek büyümesinden ve tarih sahnesine güçlü bir aktör olarak çıkmasından rahatsızlık duyan bölgesel ve küresel güçlerin siyasal istikrarımıza...

Türkiye’nin kendi sorunlarını çözerek büyümesinden ve tarih sahnesine güçlü bir aktör olarak çıkmasından rahatsızlık duyan bölgesel ve küresel güçlerin siyasal istikrarımıza yönelik derin hamleler içinde olduklarını söylemek bile gereksiz. 

7 Haziran’da siyasal istikrarımızı bozanlar ekonomik istikrarsızlık ve terör üzerinden Türkiye’ye diz çöktürmeye çalışıyorlar.

Başka bir ifadeyle Türkiye’yi her anlamda zayıflatıp küçültmek istiyorlar.

Devletimizi ve milletimizi bölüp parçalamak istiyorlar.

Türkiye’yi Suriye’ye ve Yunanistan’a dönüştürmek istiyorlar.

“İç savaş” bu projenin bir parçası.

Bunu da terör örgütleri üzerinden yapmak istedikleri görülüyor.

Ellerinin altında çok sayıda terör örgütleri var.

O Türkiye düşmanı bölgesel ve küresel güçler DAİŞ, PKK, DHKP-C vb. örgütler üzerinden etnikçi ve mezhepçi bir “iç savaş”ın zeminini oluşturacak kirli bir senaryoyu gündemlerine almış görünüyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Koronavirüsle imtihanım... 07 Kasım 2020 | 4.122 Okunma Can derdindeyken... 05 Kasım 2020 | 468 Okunma Ölümü yaşamak... 31 Ekim 2020 | 1.041 Okunma Bahçeli'ye ve Baykal'a kim operasyon çekti? 24 Ekim 2020 | 2.796 Okunma Tatar'ın kazanması ne anlam ifade ediyor? 22 Ekim 2020 | 767 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar