Hesap ver ey HDP, o gece neredeydin?

Öncelikle ve önemliklilikle belirtmek isterim ki buradaki HDP’den kastım, Kürt-Türk karması sosyalist-Baasçı HDP yönetimidir. HDP yönetimi ile seçmeni birbirinin aynı değil. HDP seçmeni yekpare bir topluluk...

Öncelikle ve önemliklilikle belirtmek isterim ki buradaki HDP’den kastım, Kürt-Türk karması sosyalist-Baasçı HDP yönetimidir.

HDP yönetimi ile seçmeni birbirinin aynı değil. HDP seçmeni yekpare bir topluluk değil. Onu da kendi içinde ayrıştırarak konuşmak lazım.

HDP seçmeni bir kaç türlüdür.

Bir:Çekirdek militan seçmen, sosyalist-ateist Kandil güdümlüdür. Ne yaparsanız yapın onları ikna edemezsiniz.

İki:Ateist Türk sosyalist örgütlere mensup seçmenler. Onlar sayıca fazla değiller lakin HDP içinde hayli etkinler. Onlar iflah olmaz din düşmanıdırlar. Erdoğan düşmanlıklarının sebebi budur. “Seni Başkan seçtirmeyeceğiz!” mottosu onların eseridir.

Üç:Kürt kimliği tanınsın, Kürt

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Koronavirüsle imtihanım... 07 Kasım 2020 | 4.147 Okunma Can derdindeyken... 05 Kasım 2020 | 483 Okunma Ölümü yaşamak... 31 Ekim 2020 | 1.069 Okunma Bahçeli'ye ve Baykal'a kim operasyon çekti? 24 Ekim 2020 | 2.865 Okunma Tatar'ın kazanması ne anlam ifade ediyor? 22 Ekim 2020 | 773 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar