Bahçeli’nin sözlerinden ders çıkarmak

MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin, CHP yönetimine yaptığı uyarı ve eleştiriler güncel siyasetin ötesinde tarihi bir öneme sahip. Herkesten önce tabandaki CHP’liler Bahçeli’ye kulak...

MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin, CHP yönetimine yaptığı uyarı ve eleştiriler güncel siyasetin ötesinde tarihi bir öneme sahip.

Herkesten önce tabandaki CHP’liler Bahçeli’ye kulak vermelidirler.

Çünkü mevcut CHP yönetiminin, CHP’yi götürmek istediği yerin hem CHP’ye hem de Türkiye’ye kaybettiren bir siyaset tarzı olduğunu Bahçeli gayet anlamlı bir biçimde dile getirdi.

Bir bilge devlet adamı olarak Bahçeli, CHP yönetiminin tavrına ilişkin olarak bakınız ne diyor:

“Milletten ümidini kesen CHP yönetimi, milli iradeye çıkan yolları tıkamak ve hatta kullanılamaz hale getirmek için olmadık yollara sapmıştır. TBMM’nde yaşanan kürsü işgalleri, kavga sahneleri, ucuz oyunlar, isnat ve iftiraya varan siyasi söylemler muhataplarını mahcup edecektir. Milli Mücadele’de destan yazan aziz Türk milletine nasıl ve hangi tür hükümet etme sistemini tercih ettiğini sormanın neresi yanlıştır? 15 Temmuz’da tankın önüne yatan, gökyüzündeki darbeci uçaklara adeta pençe atan kahraman millete makûs güvensizlik nasıl yorumlanmalıdır.”

Bu sözler, sadece CHP yönetimine yönelik eleştiriler bağlamında okunmamalıdır.

Zira bu sözler, 15 Temmuz ruhuna yaslanan millet eksenli siyaset anlayışının manifestosu niteliğindedir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Koronavirüsle imtihanım... 07 Kasım 2020 | 4.117 Okunma Can derdindeyken... 05 Kasım 2020 | 467 Okunma Ölümü yaşamak... 31 Ekim 2020 | 1.039 Okunma Bahçeli'ye ve Baykal'a kim operasyon çekti? 24 Ekim 2020 | 2.766 Okunma Tatar'ın kazanması ne anlam ifade ediyor? 22 Ekim 2020 | 764 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar