Akraba kayırmacılığı

Nepotizm denilen akraba kayırmacılığı her dönemin en önemli sorunudur. Kim ki siyasete akraba kayırmacılığını taşımışsa veya bir başka deyişle akrabalarını herkesin önüne...

Nepotizm denilen akraba kayırmacılığı her dönemin en önemli sorunudur. Kim ki siyasete akraba kayırmacılığını taşımışsa veya bir başka deyişle akrabalarını herkesin önüne geçiren bir siyaset izlemişse fitneye sebebiyet vermiştir. 

Siyaset akrabalarınıza güç ve imkan devşirdiğiniz bir araca dönüştüğü andan itibaren halk nezdinde itibarını kaybeder. 

Kaybeden sadece siyaset kurumu olmaz, en başta siyasetçi ve o siyasetçinin siyaset yaptığı parti olur. Alttan alta başlayan şikayetler ve hoşnutsuzluklar kuvveden fiile çıktığında ise iş işten geçer. O yüzden tedbiri baştan almak gerek. 

İslâm tarihinde ne suretle olursa olsun akraba kayırmacılığı yapmamakla ünlü olan Hz. Ömer ile akraba düşkünlüğünden dolayı akrabalarına önemli makam ve mevkiler sağlayan Hz. Osman örneği ibretamizdir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bay Kemal sen açıkla! 23 Kasım 2019 | 2.621 Okunma Çekmeye gelmez boynumuz 21 Kasım 2019 | 2.326 Okunma Milletvekilleriyle yapılan toplantıya dair… 16 Kasım 2019 | 4.126 Okunma Yeni trend: İslâmcı Kemalizm 14 Kasım 2019 | 3.575 Okunma FETÖ mağdurlarıve AK Parti’yi bitirme hamlesi 09 Kasım 2019 | 4.244 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar