AK Parti Kürtler için ne yaptı?

Etnik aidiyet üzerinden keşke hiç konuşmasak. “Kürtler” diye başlayan veya “Kürt seçmeni kazanmak” diye süren cümleler duydukça bu lafları edenlerin siyasi aklına...

Etnik aidiyet üzerinden keşke hiç konuşmasak. “Kürtler” diye başlayan veya “Kürt seçmeni kazanmak” diye süren cümleler duydukça bu lafları edenlerin siyasi aklına şaşıyorum. 

Bir kere “Kürtler” diye homojen bir topluluk yok. Türlü türlü Kürt var. Çıkarını ve siyasi pozisyonunu düşünen çok sayıda Kürt var. Dinini/inancını birincil önemde gören milyonlarca Kürt var. Aynı şekilde ideolojik/siyasi dünya görüşünü Kürtlüğünün üstünde tutan Kürtler var. 

Etnik aidiyet üzerinden siyaset yaptığı iddia edilen HDP’nin kendisi Kürtlükle alakalı değil. PKK’nın varlık nedeni sanıldığı gibi Kürtlük değildir; ideolojiktir. 

Şu gerçekliğin artık bilinmesi gerekiyor: PKK-HDP kendisinin ideolojis

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dava mı, o da ne? 12 Temmuz 2019 | 7 Okunma AK Parti içinden saraya ilk kurşun! 11 Temmuz 2019 | 9.129 Okunma Hepiniz alçak, hepiniz haysiyet celladısınız! 06 Temmuz 2019 | 6.286 Okunma O makamların adamı değildiniz 04 Temmuz 2019 | 4.460 Okunma Reis’i hedef tahtasına oturtanlar 29 Haziran 2019 | 3.866 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar