AK Parti Kürtler için ne yaptı?

Etnik aidiyet üzerinden keşke hiç konuşmasak. “Kürtler” diye başlayan veya “Kürt seçmeni kazanmak” diye süren cümleler duydukça bu lafları edenlerin siyasi aklına...

Etnik aidiyet üzerinden keşke hiç konuşmasak. “Kürtler” diye başlayan veya “Kürt seçmeni kazanmak” diye süren cümleler duydukça bu lafları edenlerin siyasi aklına şaşıyorum. 

Bir kere “Kürtler” diye homojen bir topluluk yok. Türlü türlü Kürt var. Çıkarını ve siyasi pozisyonunu düşünen çok sayıda Kürt var. Dinini/inancını birincil önemde gören milyonlarca Kürt var. Aynı şekilde ideolojik/siyasi dünya görüşünü Kürtlüğünün üstünde tutan Kürtler var. 

Etnik aidiyet üzerinden siyaset yaptığı iddia edilen HDP’nin kendisi Kürtlükle alakalı değil. PKK’nın varlık nedeni sanıldığı gibi Kürtlük değildir; ideolojiktir. 

Şu gerçekliğin artık bilinmesi gerekiyor: PKK-HDP kendisinin ideolojis

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçimsiz ve yarışsız makamlar siyaseti bozar 04 Temmuz 2020 | 2.508 Okunma Namussuzsunuz, şerefsizsiniz siz! 02 Temmuz 2020 | 4.164 Okunma Siz FETÖcü müsünüz? 27 Haziran 2020 | 4.911 Okunma AK Parti'nin kimliğini ve duruşunu kimse bozamaz... 25 Haziran 2020 | 2.567 Okunma PKK neyin sonucudur? 20 Haziran 2020 | 3.539 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar