Tam da darbenin olduğu gün!!!

"... Nasıl oldu da cemaat müritleri Atatürk'ün ordusunda tümamiral ya da daha yüksek rütbelere kadar yükselebildi?

En az 700 subay-astsubay ile yüzlerce sivil memur Genelkurmay istihbaratı, emniyet ve MİT soruşturmasını nasıl aşabildi de, devletin en kritik kurumuna yerleşiverdi?..

Son 30 yılda Türk Silahlı Kuvvetleri'ni yönetenler uyuyorlar mıydı, yoksa onlar da zaten ezelden beri mürit miydi?.. Kim göz yumdu ve ortak oldu bu "gaflet, dalalet ve hatta ihanet"e?..

Ey cumhuriyet evlatları; memleketin direkten döndüğünü bir kez daha anladınız mı şimdi?.. Vah ki ne vah, vatanın ve ulusun rejim açısından zora düştüğü en kritik dönemlerde kimlere de güveniyormuş bu mazlum millet?.. Peh... peh... peh!..

Genelkurmay, MİT ve emniyete rağmen, ellerini kollarını sallayarak TSK'da üslenen şeriatçılar demek ki ordu bünyesinde tamamladıkları bürokratik darbeyi tanklara, uçaklara binerek taçlandırma aşamasına kadar gelmişler de bizim anlı şanlı genelkurmay başkanlarımız uyumuş!..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bombanın hedefi neresiydi?.. 24 Ağustos 2019 | 170 Okunma "Garantili" yangın rezaleti!.. 23 Ağustos 2019 | 163 Okunma Suriye sınırında sarsıcı çelişki!.. 19 Ağustos 2019 | 3.006 Okunma Asıl deprem ne zaman?.. 18 Ağustos 2019 | 222 Okunma Ankara'nın göbeğindeki "darbe!.." 17 Ağustos 2019 | 2.022 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar