ÇOK OKUNAN YAZARLAR

"Mart" kapıdan baktırdı, "dosya"ları yaktırdı!..

"Benim papazım", "senin papazın" kavgasından kim zaferle çıkardı acaba? .

Mehmet Faraç
Mehmet Faraç Yeniçağ Gazetesi
15 Ekim 2018 | 5.0 K

"Benim papazım", "senin papazın" kavgasından kim zaferle çıkardı acaba?.. İzmir-Pensilvanya hattındaki tarikat lideri çekişmesinde, değiş-tokuş, "takas" mücadelesinde kim başarılı olacaktı?..

İşte o derin mücadele 18 Temmuz'daki bir Twitter paylaşımıyla başladı... Fethullah Gülen'in iadesi için yıllardır kılını kıpırdatmayan ABD Başkanı Trump dedi ki; "Erdoğan bu mükemmel Hristiyan eş-baba için bir şeyler yapmalı..."

Bu paylaşım sonuç vermeyince ve 25 Temmuz'da rahip Brunson hakkında ev hapsi kararı alınınca, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence bir toplantıda konuşurken Türkiye'yi açıkça "tehdit" etti!.. Pence 25 Temmuz'da şöyle konuştu;

"Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye hükümetine Amerika Birleşik Devletleri Başkanı adına bir mesajım var. Pastör Andrew Brunson'u şimdi serbest bırakın ya da sonuçlarına katlanmaya hazırlanın... Eğer Türkiye bu 'masum' din adamını serbest bırakıp, ülkesine göndermezse ABD, Brunson özgür kalana kadar Türkiye'ye önemli yaptırımlar uygulayacak..."

Bu tehdide karşı Dişişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu geri durmadı ve Pence'ye şu yanıtı verdi;

"Hiç kimse bize talimat veremez... Kimsenin tehdidine de boyun eğmeyiz... Hukuk kuralları istisnasız herkes için geçerlidir..."

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER