ÇOK OKUNAN YAZARLAR

AKP’nin karanlık ‘dosya’ları!..

Melih Gökçek istifa edecek mi, 2019’a kadar koltuğunda kalmak mı istedi, AKP’den istifa ederek görevine devam mı edecek, ya da İçişler Bakanlığı’nca kimi “dosya”lar bahane edilerek görevden mi alınacak? .

Mehmet Faraç
Mehmet Faraç Yeniçağ Gazetesi
18 Ekim 2017 | 6.3 K

Melih Gökçek istifa edecek mi, 2019’a kadar koltuğunda kalmak mı istedi, AKP’den istifa ederek görevine devam mı edecek, ya da İçişler Bakanlığı’nca kimi “dosya”lar bahane edilerek görevden mi alınacak?..

Yoksa siyasetin klasik takiyesine başvurularak, yani “sağlık sorunu” gibi artık gülünç hale getirilen bir gerekçeyle görevini bırakmaya mı zorlanacak Gökçek?..

Bunların hepsi olababilir de, yandaş medyaya AKP’li başkanlarla ilgili öylesine utanç verici bir konu yansıtıldı ki, başka bir ülkede olsa savcılar derhal harekete geçer ve yazılanların peşini de kesinlikle bırakmaz...

Bakınız; hükümetin Yeni Şafak gazetesinde bir köşe sahibi, “Tahran seyahatinden dönerken istifa edecek belediye başkanları meselesi sorulduğunda, Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyu bir şekliyle İçişleri Bakanlığı’na yapılan şikayetlere getirmişti” dedikten sonra neler yazdı;

“Cumhurbaşkanımız, ‘sadece AKP’li belediyelerle ilgili değil muhalefet ile ilgili de şikayetler geliyor, size de gelmiyor mu’ demişti. Ve ben size o günlerde, ‘Çok daha radikal çözümlerin üretildiğini görürsek şaşırmayalım’ demiştim. Şimdi İçişleri Bakanlığı’nın neler yapacağını takip edeceğiz. İstifa yoksa ihraç da yok... Ancak İçişleri Bakanlığı’nın elinde dosyalar çok!..”

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER