Yeşilçam filmi kurgusu gibi

Duygu Acarsoy, Masterchef programındaki yarışmacılardan biridir. Bir gün yarışmaya morali bozuk bir halde çıkar. Jüri “Neyin var?” diye sorduğunda nişanlısının kendisini aldattığını...

Duygu Acarsoy, Masterchef programındaki yarışmacılardan biridir. Bir gün yarışmaya morali bozuk bir halde çıkar. Jüri “Neyin var?” diye sorduğunda nişanlısının kendisini aldattığını öğrendiğini söyler. Bir kadın onu aramıştır “Nişanlın seni benimle aldatıyor” demiştir. Duygu da nişanlısını arayıp “Sen nasıl bir saçmalık yaptın?” deyip konuşmasına bile izin vermeden telefonu kapatır, nişanı atar. Birkaç gün sonra nişanlısı arar, “Seni aldatmadığımı ispatlayacağım” der. Duygu öğrenir ki; nişanlısının eski sevgilisi, bu mutlu çifti ayırmak için oyun yapmıştır.

Duygu nişanlısını affeder evlilik hazırlıklarına yeniden başlar. Bu arada biz seyirciler de sonradan öğreniriz ki, Duygu daha önce Esra Erol’un programına telefonla katılır. O programda Duygu’nun ilkokul arkadaşı Merve vardır. Merve’yi eşi aldatmıştır. Ama meğerse Merve’nin eşi, Duygu’nun da eski eşidir.

Eski eşi, Duygu’yu Merve ile aldatmıştır. 1970’lerin Yeşilçam filmlerinde bu senaryonun benzerlerini çok gördük. Yıl olmuş 2020, demek hâlâ “Nişanlın seni aldatıyor, bir dost”diye arayanlar varmış. Hatta böyle bir telefon aldıktan sonra olayın iç yüzünü sorup soruşturmayan, böyle şeylere inanan insanlar da varmış. Ben ki, bu tür mutlu sonları severim, ama Duygu Acarsoy’un anlattıklarına inanamıyorum maalesef.

Belki de Duygu Acarsoy gerçekten aldatıldı. Nişanlısı yaptığı hatayı anladı, gelip özür diledi, Duygu da onu affetti. Kendi kararıdır, ister affeder, ister affetmez. Ama Duygu, Türkiye’nin en çok izlenen programlarından birinde “Nişanlım beni aldattı” deyince kendini bağladı. Yani “Ben şimdi bu adamı dümdüz affedersem tepki çekerim” diye düşündü, bu tatlı, minik, mutlu sonlu senaryoyu yazdı.

10 SANİYE DÜŞÜN ÖYLE PAYLAŞ

Benim yorumum sadece kurgu, onu belirteyim. Böyle olmamış olabilir, olmuş da olabilir. Zaten burada mesele Duygu Acarsoy değil sadece. Mesele, son zamanlarda yaşadıkları anlık öfkeleri, sonradan pişman olacakları kararları sosyal medyada ya da televizyon programlarında düşünmeden paylaşanların, daha sonra geri adım atarken düştükleri komik durumlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Olmaz olmaz bu iş olamaz 25 Ekim 2020 | 65 Okunma İnsan iki kişiyi aynı anda nasıl sever? 24 Ekim 2020 | 231 Okunma 96 yazı mı 99 yazı mı? 22 Ekim 2020 | 153 Okunma Bir kahve içince sevgili mi olduk? 20 Ekim 2020 | 197 Okunma İyi bir ortaklık için 15 kural 18 Ekim 2020 | 94 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar