Sevmiyorsan git konuş

Bazen ilişkinin bitmesi gerektiğini görüyoruz ama o son adımı atmaya cesaret edemiyoruz. Bizi engelleyen en büyük şey, karşımızdaki insanı üzme ve kırma korkusu. Zor olacak, çok zor olacak ama...

Bazen ilişkinin bitmesi gerektiğini görüyoruz ama o son adımı atmaya cesaret edemiyoruz. Bizi engelleyen en büyük şey, karşımızdaki insanı üzme ve kırma korkusu. Zor olacak, çok zor olacak ama ayrılacaksınız. İşte ilişkide ayrılık zamanının geldiğini gösteren işaretler:

NASIL SÖYLEYECEKSİN?

Bu işaretlere rağmen “Benim ilişkim devam eder” deme çünkü etmez. Sadece vakit kaybedersin. Üstelik bunları görmezden gelip ilişkiyi devam ettirmeye kalkarsan, ayrıldığında yaşayacağın travmanın üzerine bir de pişmanlık eklenecektir. Kendi kendine “Bunları gördüğüm halde niye devam ettim?” diye hayıflanacaksındır.

İyisi mi, bu işaretleri iyi takip et. Neden ayrılmak istediğini belirleyip bunu ona açıkça söylemek durumundasın. Sevmiyorsan sevmediğini, beğenmiyorsan beğenmediğini söylemelisin. Hatta, ortada hiçbir neden yokken bile “Ben bu ilişkiyi yürütemeyeceğim” deme hakkına da sahipsin. Bil ki, herkes kendi tercihini yaşar. Herkes kendi hayatından sorumludur.

SÖYLEME TARZI

İş ayrılma noktasına gelmişse, artık geçmişi kurcalamanın, “Zamanında sen de şöyle yapmıştın” demenin hiçbir faydası yok. Ayrılmak, karşındaki insan için yeterince kırıcı olacaktır zaten. Bu yüzden ayrılık konuşmasını yaparken kırıcı sözler kullanma. Dümdüz neyi istediğini ya da neyi istemediğini söyle. Böylece her şey çok daha çabuk biter. Ayrılacağın kişiye “Sen çok iyi bir insansın... Benden iyilerine layıksın” gibi eski Türk filmlerinde kalmış klişe sözcükleri kullanmaktan kaçın. Buna kimse inanmaz!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gerçek aşk için kendinle yüzleş 18 Eylül 2021 | 38 Okunma Vicdansız ev sahipleri 16 Eylül 2021 | 121 Okunma Yaş farkı aşılır aşk farkı açılmaz 14 Eylül 2021 | 247 Okunma İlişkiyi mahveden davranışlar 11 Eylül 2021 | 118 Okunma Zeki Müren'li reklam gerçeği 09 Eylül 2021 | 327 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar