Sefo o okulda konser verecek

Sosyal medyada karşılaştığım bir video beni çok etkiledi. İstanbul Küçükçekmece’deki Arif Nihat Asya İlkokulu’nun bahçesinde, teneffüs saatinde rap şarkıcısı Sefo’nun...

Sosyal medyada karşılaştığım bir video beni çok etkiledi. İstanbul Küçükçekmece’deki Arif Nihat Asya İlkokulu’nun bahçesinde, teneffüs saatinde rap şarkıcısı Sefo’nun “Bilmem mi” şarkısı çalıyor ve nakarat kısmında bütün çocuklar şarkının sözlerine eşlik edip zıplıyordu. Gerçekten müthiş bir görüntüydü. Ardından şarkının sahibi Sefo, Twitter’dan videoyu paylaşıp önce “10 numara ortam” diye yazdı, sonra da Milli Eğitim Bakanlığı’na etiketleyip “Bu okulda nasıl konser verebiliriz?” diye sordu.

Önce Küçükçekmece Belediyesi devreye girdi, “Sizi belediyede ne zaman ağırlayabiliriz?” dedi. Ardından teknoloji sitesi “Shiftdelete.net”in kurucusu Hakkı Alkan, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile bir fotoğrafını Twitter’da paylaşıp “Az önce videoyu gösterip bu talebi ilettim. Olumlu karşıladılar. Umarım konserde görüşürüz” diye yazdı.

Çocukların bu videosu harika bir iletişim şekline, harika bir yardımlaşma örneğine dönüştü. Bu arada, bazı rap şarkılarının sözlerinin epey sert olduğunu bildiğimden Sefo’nun şarkısının sözlerine baktım. Sefo’nun yazdığı sözler gerçekten çok güzel.

Hepsini paylaşamayacağım ama çocukların bağıra çağıra söylediği nakarat kısmı şöyle: “Bilmem mi? Zor günlerimde hep sen yanımda vardın Günlerdir hissettiğim bu şey, ben yarım mı kaldım?” Sözler harika, şarkı harika. Hele bir de sadece o okulun öğrencileri değil, çevredeki tüm okulların öğrencilerinin katılabileceği bir konser olursa mükemmel olmaz mı?

EDİS DE GELİR Mİ?

Sefo’nun Twitter’da paylaştığı bu videoya Edis’ten cevap geldi. Edis de “11 numara ortam” diyerek aynı ilkokulun bahçesinde, teneffüs saatinde kendi şarkısı “Martılar”ı söyleyerek dans eden çocukların videosunu koydu. Sefo, “Şurada bir Edis&Sefo konseri” diye cevap verince Edis de “Haydi kalk gidiyoruz” diye yazdı. Sefo hazır, Edis hazır. Geriye bir tek bu organizasyon için tarih belirlemek kalıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başarılı randevu yatakta biten midir? 23 Ocak 2022 | 193 Okunma Doymadım doyamadım 20 Ocak 2022 | 71 Okunma Ayrılık konusunda kafam çok karışık 18 Ocak 2022 | 62 Okunma Aşkınız gündeme kurban gitmesin 16 Ocak 2022 | 26 Okunma Burcu-Sinan hep aynı film 13 Ocak 2022 | 80 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar