Saygı yoksa sevgi de yok

Birbirinize saygı duyuyorsanız, bir çift olarak karşılaşacağınız engellerin üstesinden gelmek çok daha kolay olacaktır. Ancak saygı hiç var olmamış ya da tükenmişse, ilişkiniz...

Birbirinize saygı duyuyorsanız, bir çift olarak karşılaşacağınız engellerin üstesinden gelmek çok daha kolay olacaktır. Ancak saygı hiç var olmamış ya da tükenmişse, ilişkiniz başarısız olmaya mahkumdur. Saygının olmadığı bir ilişki, sevgiye de dayanmaz. İşte ilişkinizdeki saygı eksikliğini gösteren işaretler.

1- HAKARET VE AŞAĞILAMA

Mizah içeren küçük takılmalar sevimlidir. Bu takılmalar bir süre sonra sizi rahatsız etmeye başlıyorsa, hakaret içeren sözcüklere dönüşüyorsa ‘sözlü taciz’ anlamına gelir. Bu tür bir taciz de hem inciticidir hem de kişiliğinize yapılmış saygısızlıktır.

2- MAHREMİYET İHLALİ

Çiftler uzun süredir birlikte olsalar bile mutlaka kendi özel alanlarına sahip çıkmalıdır. Hiç kimse, partnerinin iznini almadan telefonlarını, e-postalarını, sosyal medya hesaplarını veya yazışmalarını kontrol etme hakkına sahip değil. Mahremiyetinizi önemsemeyen kişi size saygı duymuyordur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eski sevgiliye gönderilecek 10 şarkı 15 Mayıs 2021 | 105 Okunma Babalık bu değil 13 Mayıs 2021 | 59 Okunma İlişkilerde Instagram faktörü 11 Mayıs 2021 | 91 Okunma Zehirli ilişkiden kurtulma yolları 08 Mayıs 2021 | 194 Okunma Bulaşık formülü işe yarar mı? 06 Mayıs 2021 | 134 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar