Sağlıklı ilişkide olması gerekenler

“Çok iyiyiz, çok mutluyuz, harika bir çiftiz” demek yeterli değil. Belki de ilişkiniz, teşhis edemediğiniz bir hastalığın pençesinde kıvranıyor. Ama siz bununla yüzleşmek yerine üstünü...

“Çok iyiyiz, çok mutluyuz, harika bir çiftiz” demek yeterli değil. Belki de ilişkiniz, teşhis edemediğiniz bir hastalığın pençesinde kıvranıyor. Ama siz bununla yüzleşmek yerine üstünü kapatarak, sorunu görmezden geliyorsunuz. Oysa bir ilişkinin sağlıklı olması, sağlıklı şekilde yürüyebilmesi için ‘olmazsa olmaz’ unsurlar vardır. Aşağıdaki maddeleri okuyup, ilişkinizin sağlıklı ya da tedaviye muhtaç bir halde olup olmadığını anlayabilirsiniz.

1. SAYGI

Birbirinizin yaşam tarzına, dini inanışına, siyasi görüşüne, arkadaşlarınıza, ailelerinize, geçmişteki hayatına, işine saygı duymanız şart. Küçümseyen, aşağılayan, varlığımızı yok sayan bir partnerle birlikteysek ilişkimizi tümörler çoktan sarmış demektir.

2. ANLAYIŞ

Çiftler birbiriyle sürekli iletişim halinde olmalıdır. Siz bir şeyler anlatıyor ama karşı taraf bunu dinlemiyorsa bu sağlıklı bir iletişim değildir. Birbirinizi dinlemeli ve aynı zamanda anlamalısınız. Anlaşılabilmek için de birbirinizle kinayeli konuşmak yerine her zaman açık ve dürüst olmalısınız.

3. EŞİTLİK

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kaçma kovalamasın, kovalama kaçmasın 08 Ağustos 2020 | 20 Okunma Yeşim Salkım 06 Ağustos 2020 | 530 Okunma Gizli aşkımı herkes duydu 04 Ağustos 2020 | 285 Okunma Sağlıklı ilişkide olması gerekenler 02 Ağustos 2020 | 147 Okunma Olumlu olmayı öğren, ilişkini mutlu yaşa 01 Ağustos 2020 | 108 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar