Kanat Challenge'da Ümit Besen farkı

Sosyal medyada yeni bir akım var. Fotoğrafta da gördüğünüz gibi, herkes kendi uygun bir fotoğrafını, bir kanat resmiyle yan yana getiriyor ve sanki kanatlıymış gibi bir görüntü oluşturuyor. Tabii kısa...

Sosyal medyada yeni bir akım var. Fotoğrafta da gördüğünüz gibi, herkes kendi uygun bir fotoğrafını, bir kanat resmiyle yan yana getiriyor ve sanki kanatlıymış gibi bir görüntü oluşturuyor. Tabii kısa sürede çok yayıldı, İşin mizahını da yapıyorlar. Kanat yerine kelebek makarna, Adana kebap şişleri, şef bıçakları, fındığın yeşil kabuklarını falan koyanlar da var. Ama hiçbiri bir Ümit Besen değil. Ümit Besen’in 1980’li yıllarda yaptığı albümlerin kapakları hep ilginçtir.

Ama kuşkusuz en uçuk olanı ‘Takarak Aşk Kanadını Yakında Geleceğim’ adlı albümün kapağı. Ümit Besen, melek kanatlarıyla poz vermiş. Düşünün, o yıllarda buna cesaret etmiş. Kate Perry, 2018’de Met Gala’ya kanatlı kıyafetiyle katılmıştı. O fotoğrafı görünce aklıma yine Ümit Besen’in kanatlı albüm kapağı gelmişti.

Zamanının çok ötesinde ve çok cesur bir girişim bence. Yani sevgili okurlar öyle iki fotoğrafı yan yana getirince kanatlı olunmuyor. Asıl challenge, yani Türkçesiyle asıl kapışma o kanatları omzunuza takarak çektirdiğiniz fotoğraflarla olur. Var mısınız denemeye?

WE HAD OBRA THEY WON’T

Türkiye’de basketbol 1980’li yıllarda TRT’deki ‘Beyaz Gölge’ dizisiyle müthiş bir ivme yakalamıştı. Amerika’da suça meyilli siyahi gençlerin ağırlıklı olduğu bir lisede göreve başlayan koç Ken Reeves, hem o çocukların hem de o okulun kaderini değiştirmişti. Diziyle beraber Türkiye’de her şehre, her ilçeye basketbol potaları kurulmuş, gençlerin bu spora ilgisi bir anda müthiş bir şekilde artmıştı.

Bir süre sonra o rüzgar dindi. Basketbol yine futbolun gölgesinde kaldı. Basketbol sahaları, potalar ya çürüdü, ya da yıkılıp yerlerine başka şeyler yapıldı. Euroleauge’de ilk 16’ya bile kalmanın başarı olarak kabul edildiği bir ortamda, bir adam geldi ülkemize. Avrupa’nın gelmiş geçmiş en başarılı koçu Zeljko Obradovic, 2013’te Fenerbahçe baş antrenörü olarak göreve başladı. Ve ‘Beyaz Gölge’den tam 30 yıl sonra basketbolun kaderi bir kez daha değişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kaygı ve stres işte Y kuşağı 02 Temmuz 2020 | 116 Okunma İçinde az da olsa sevgi kalmış mıdır? 30 Haziran 2020 | 103 Okunma İlişkide psikolojik şiddetin türleri 27 Haziran 2020 | 78 Okunma Kanat Challenge'da Ümit Besen farkı 25 Haziran 2020 | 78 Okunma Virüsü fırsat bilip kuzenimle aldattı 23 Haziran 2020 | 496 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar