İnsan iki kişiyi aynı anda nasıl sever?

Kanal D’deki ‘Sadakatsiz’ dizisi, eşi tarafından aldatılan bir kadının hikayesini anlatıyor biliyorsunuz. 3. bölümündeki bir sahnede, aldatan adam Volkan, hem eşi Asya’yı hem de diğer kadın Derin’i...

Kanal D’deki ‘Sadakatsiz’ dizisi, eşi tarafından aldatılan bir kadının hikayesini anlatıyor biliyorsunuz. 3. bölümündeki bir sahnede, aldatan adam Volkan, hem eşi Asya’yı hem de diğer kadın Derin’i sevdiğini, ikisinden de vazgeçmeyeceğini söylüyordu. Peki bu mümkün mü? İnsan aynı anda iki kişiyi sevebilir mi?

BÖYLE BİR ŞEY MÜMKÜN MÜ?

İnsan iki kişiye birden aşık olamaz çünkü aşk, kimyası bakımından ancak bir kişiye yönelen ve aşık olunan kişiden başkasına karşı körlük yaratan bir duygu biçimidir. Zaten aşk ile sevgi arasındaki en büyük fark da budur. Ama insan iki kişiyi birden aynı anda sevebilir.

Psikoterapist Dr. Cem Keçe bu durumu şöyle açıklıyor: “İnsan aynı anda birden fazla kişiyi sevebilir ama tek bir kişiye aşık olur. Birçok kişiye duyduğumuz sevginin hiçbiri diğerini geçersiz kılmaz. Örneğin, annemize olan sevgimiz, babamızı daha az sevmemiz ya da hiç sevmememiz anlamına gelmez.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kolyeyi hem bana hem de başkasına almış olabilir mi? 01 Aralık 2020 | 275 Okunma Mürekkebimiz vicdan rehberimiz insan 30 Kasım 2020 | 59 Okunma Cinsellik iyiyse aşamayacağınız sorun yok 29 Kasım 2020 | 382 Okunma Sağlıklı tartışma için 20 altın kural 28 Kasım 2020 | 104 Okunma Şef olsaydı yemeğinize tükürürdü 26 Kasım 2020 | 489 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar