Herkese sevgili gözüyle bakıyorum

18 yaşında bir genç kızım. Tanıştığım, gördüğüm, biraz muhabbet ettiğim herkese sevgili adayı gözüyle bakıyorum. Daha tanışır tanışmaz kendime “Acaba bundan iyi sevgili biz birlikte olsak nasıl olur?” gibi sorular soruyorum.

Bu arada bunları yapıyorum ama şimdiye kadar da hiç sevgilim olmadı. Çevremdekiler beni güzel buluyor ama ben “Madem bu kadar güzelim niye sevgilim yok?” diyorum. Beni erkekler hep, kendi sevgililerini kıskandırmak için kullandı.

● UNUTULMAZIM

Daha aşk yolunun çok başındasın. Karşına çıkan erkekler için “Acaba sevgili olur mu?” diye düşünmen bundan kaynaklanıyor. Tabii arkadaşlarının sevgilisi olup da senin hâlâ daha bir sevgili bulamamanın da bunda etkisi var. Zaman içinde elbette bir sevgilin olacak. Elbette sevecek, sevileceksin. Yalnız bu kıskandırmak için kullanılma durumunu pek anlayamadım. Birileri sana silah zoruyla bunu yaptırmıyor herhalde. Öyleyse neden onlara izin veriyorsun? Her şeyden önce sevgilisinden daha yeni ayrılmış erkeklerden uzak dur. Hele hele sen hoşlanmıyor ya da sevmiyorsan kimseyle iş olsun diye birlikte olma.

‘ÜZMEK İSTEMİYORUM’ DİYEREK AYRILDI

2 yıldır tanıdığım erkekle son 3 aydır bir şeyler yaşamaya başladık. Buna tam bir sevgililik ilişkisi diyemeyiz. Dışarıda pek buluşmuyoruz. Genellikle onun evine gidip sevişiyoruz. Ben bu durumdan şikayetçi değildim ve kabullenmiştim. Yalnız artık beni aramayı bıraktı ve “Sen diğer kızlar gibi değilsin. Üzülmeni istemiyorum, bu yüzden seninle devam edemiyorum” dedi. Ama ben böylesine bile razıydım ve onu hiçbir zaman sıkmadım, baskı yapmadım. Bir anda neden değişti?

● KARMEN

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İlgisiz sevgili nasıl düzelir? 31 Mart 2020 | 102 Okunma Aramıza korona girdi 29 Mart 2020 | 60 Okunma En kötü virüs holiganlık 26 Mart 2020 | 89 Okunma En iyi arkadaşıma aşkımı itiraf ettim 24 Mart 2020 | 398 Okunma Korona günlerini DM ile renklendirme 22 Mart 2020 | 54 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar