Ertelenmiş zamanların mahkumları

Mutluluk öyle oturduğu yerde beklerken gelmiyor insana. Kalbinizin sesini dinlediğinizde, dinleyip harekete geçtiğinizde yakalayabiliyorsunuz mutluluğu.

Pandemi birçok kişinin aklını başına getirdi. Şimdilerde herkes ‘carpe diem’ felsefesini hayatının en büyük mottosu yaptı. Öyle ya, bu virüs nedeniyle yarınımızı bile hesaplayamaz hale geldik. Gerçi ben bu köşede defalarca, başka bir zamanı beklemek yerine insanın ne yapacaksa hemen şimdi yapması gerektiğini yazdım. Ertelenmiş zamanların mahkumu olmamamız gerektiğini anlatmaya çalıştım. Başka bir zaman mümkün değil inanın bana. Ya bugünün insanı olursunuz ya da hiçbir zamanın.

Yarını bekleyerek geçirdiğiniz her an sizi sadece mutsuz eder. Üstelik yarının gelip gelmeyeceğini bile bilmiyoruz. Dün uzun sohbetler ettiğimiz insanların, ertesi gün bir hastanede, yoğun bakıma alındığını öğreniyoruz. İşte bu yüzden yaşamak istediğiniz her neyse, onu erteleyerek kendinize büyük haksızlık ediyorsunuz. Zamanı bekleyerek geçirirken, ‘mutlu insan’ı oynayıp kendinizi kandırıyorsunuz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eski sevgiliyi düşünmek takıntı mı? 29 Eylül 2020 | 63 Okunma Boşanmak kolay peki ya sonra? 27 Eylül 2020 | 273 Okunma Terk eden sevgiliyi değersizleştir 26 Eylül 2020 | 131 Okunma Ayrılanlar hâlâ sevdalı mı? 24 Eylül 2020 | 116 Okunma Sevgilim sürekli evliliği konuşuyor 22 Eylül 2020 | 251 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar