Eksik olan tek şey şefkat

Bir okurum gönderdiği mesajda şöyle diyordu: “8 ay önce tanıştık. Deli gibi seviyordum. Haftaya nişanımız vardı. Nişan hazırlıkları sırasında ufak bir tartışmamız oldu. Bu tartışmayı büyüttü ve beni terk etti.”

Bu, görünürdeki basit bir sebepti tabii ki. Ben de okuruma, “Küçük bir tartışma nasıl ayrılığa gidecek kadar büyür ki?” diye sordum.

Okurum, “Kendisi fazla asabi biri” diye cevap verdi ve ekledi:

“Çok sinirliydi ve bana hiç iyi davranmıyordu. Ailesinin yanında sahip çıkmıyordu. Sevgisini sadece yalnızken gösteriyordu...”

Okuruma evliliğin bir başarı hikayesi olmadığını, hele hele kendisine iyi davranmayan biriyle asla evlenmemesini söyledim. Ardından yine okurlardan gelen çok sayıda mesaja göz attım. Ayrılıkla ilgili mesajların çoğu aslında aynı noktaya gelip dayanıyor. Taraflardan biri, diğer tarafı hiç umursamadan, kırarak, dökerek çekip gidiyor. Kalansa, tüm bu acıları yaşamış olmasına rağmen, “Onu çok seviyorum, ayrılmak istemiyorum” diyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dünyanın en yakışıklı en güçlü erkeği 15 Haziran 2019 | 49 Okunma Eksik olan tek şey şefkat 13 Haziran 2019 | 36 Okunma Bazı evlilikler mutlaka biter 09 Haziran 2019 | 427 Okunma Ayrılmak bu kadar zor mu? 06 Haziran 2019 | 129 Okunma Seni seviyorum demenin zamanı gelmedi mi? 02 Haziran 2019 | 46 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar