DM'den yürürken batağa saplanma

Bu aralar sosyal medyanın gündemi, Instagram’ın özel mesaj (DM) bölümünden kadınlara yürürken ifşalanan Rafet El Roman. Aslında yazdıklarında kötü bir şey yok.

Görüşmek istiyor, buluşmak istiyor, beğenisini dile getiriyor falan. Bunları herkes yapıyor zaten. Sonuçta sosyal medya aynı zamanda bir eş bulma uygulaması gibi de çalışıyor. Ancak Rafet El Roman DM’den yürümeyi gerçekten bilmiyor. Zaten yürüdüklerinden biri sahte hesap çıktı.

Şule Balmak adına açılmış hesapta fotoğrafları bulunan kadının aslında Şili’de butik işleten Sol Vasquez olduğu ortaya çıktı. Ardından New York’ta okuyan bir genç kadına daha yazdı, yine ifşalandı. Sonuç olarak DM’den yürümenin ve yürürken batağa saplanmamanın kuralları var.

1. FOTOĞRAF KONTROLÜ

Türkiye, 38 milyon Instagram kullanıcısı ile dünya beşincisi. Ama bence bu hesapların dörtte biri sahte. Yani başkalarının fotoğraflarıyla açılmış hesaplar. Bu yüzden dikkatli olun.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Alkışlar onlara 02 Nisan 2020 | 50 Okunma İlgisiz sevgili nasıl düzelir? 31 Mart 2020 | 105 Okunma Aramıza korona girdi 29 Mart 2020 | 60 Okunma En kötü virüs holiganlık 26 Mart 2020 | 89 Okunma En iyi arkadaşıma aşkımı itiraf ettim 24 Mart 2020 | 398 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar