DM'den yürürken batağa saplanma

Bu aralar sosyal medyanın gündemi, Instagram’ın özel mesaj (DM) bölümünden kadınlara yürürken ifşalanan Rafet El Roman. Aslında yazdıklarında kötü bir şey yok.

Görüşmek istiyor, buluşmak istiyor, beğenisini dile getiriyor falan. Bunları herkes yapıyor zaten. Sonuçta sosyal medya aynı zamanda bir eş bulma uygulaması gibi de çalışıyor. Ancak Rafet El Roman DM’den yürümeyi gerçekten bilmiyor. Zaten yürüdüklerinden biri sahte hesap çıktı.

Şule Balmak adına açılmış hesapta fotoğrafları bulunan kadının aslında Şili’de butik işleten Sol Vasquez olduğu ortaya çıktı. Ardından New York’ta okuyan bir genç kadına daha yazdı, yine ifşalandı. Sonuç olarak DM’den yürümenin ve yürürken batağa saplanmamanın kuralları var.

1. FOTOĞRAF KONTROLÜ

Türkiye, 38 milyon Instagram kullanıcısı ile dünya beşincisi. Ama bence bu hesapların dörtte biri sahte. Yani başkalarının fotoğraflarıyla açılmış hesaplar. Bu yüzden dikkatli olun.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Musti sen yazma erkekliği ağlatma 19 Ocak 2020 | 91 Okunma Eğitimli garson hayat kurtardı 16 Ocak 2020 | 340 Okunma Bir dizi oyuncusuna aşık oldum 15 Ocak 2020 | 387 Okunma DM'den yürürken batağa saplanma 12 Ocak 2020 | 123 Okunma Taksicilere çağrım var 09 Ocak 2020 | 162 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar