Bazı evlilikler mutlaka biter

Hiç kimse boşanmak için evlenmez ama ne yazık ki her evlilik de sürmüyor. Türkiye’de yılda 150 bine yakın çift boşanıyor.

Anlaşmazlık yaşayan çiftlerin bazıları aslında birazcık çabayla evliliklerini kurtarabilir. Ama bazı evliliklerin öyle ya da böyle biteceği daha baştan bellidir. İşte bitmesi neredeyse kesin olan o evlilik çeşitleri...

1. AİLE ZORUYLA YAPILAN EVLİLİK

İster kadın, ister erkek, istemediği biriyle evlendiğinde zaten kendini o evliliğin parçası gibi hissetmez. Çünkü kendisini değil, ailesini mutlu etmek için evlenmiştir. Doğal olarak kendini o evliliğin parçası olarak hissetmez. Mümkün olan en kısa sürede de bu evliliği bitirmek isteyecektir.

2. ESKİ SEVGİLİYİ UNUTMAK İÇİN YAPILAN EVLİLİK

Bazen sırf eski sevgiliden intikam almak için, bazen de eski sevgiliden ümit kesildiği için evlenilir. Bu şekilde evlenen kişi aslında eski sevgiliyi hem kalbinde hem de beyninde taşımaktadır. Bu durumda asla kendini o evliliğe ait hissetmeyecektir. Bu evliliğin sonu da aile mahkemesidir.

3. ALDATMA ALIŞKANLIĞI OLANLA YAPILAN EVLİLİK

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kaygı ve stres işte Y kuşağı 02 Temmuz 2020 | 116 Okunma İçinde az da olsa sevgi kalmış mıdır? 30 Haziran 2020 | 102 Okunma İlişkide psikolojik şiddetin türleri 27 Haziran 2020 | 78 Okunma Kanat Challenge'da Ümit Besen farkı 25 Haziran 2020 | 78 Okunma Virüsü fırsat bilip kuzenimle aldattı 23 Haziran 2020 | 494 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar