Bazı evlilikler mutlaka biter

Hiç kimse boşanmak için evlenmez ama ne yazık ki her evlilik de sürmüyor. Türkiye’de yılda 150 bine yakın çift boşanıyor.

Anlaşmazlık yaşayan çiftlerin bazıları aslında birazcık çabayla evliliklerini kurtarabilir. Ama bazı evliliklerin öyle ya da böyle biteceği daha baştan bellidir. İşte bitmesi neredeyse kesin olan o evlilik çeşitleri...

1. AİLE ZORUYLA YAPILAN EVLİLİK

İster kadın, ister erkek, istemediği biriyle evlendiğinde zaten kendini o evliliğin parçası gibi hissetmez. Çünkü kendisini değil, ailesini mutlu etmek için evlenmiştir. Doğal olarak kendini o evliliğin parçası olarak hissetmez. Mümkün olan en kısa sürede de bu evliliği bitirmek isteyecektir.

2. ESKİ SEVGİLİYİ UNUTMAK İÇİN YAPILAN EVLİLİK

Bazen sırf eski sevgiliden intikam almak için, bazen de eski sevgiliden ümit kesildiği için evlenilir. Bu şekilde evlenen kişi aslında eski sevgiliyi hem kalbinde hem de beyninde taşımaktadır. Bu durumda asla kendini o evliliğe ait hissetmeyecektir. Bu evliliğin sonu da aile mahkemesidir.

3. ALDATMA ALIŞKANLIĞI OLANLA YAPILAN EVLİLİK

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O yarışmanın yapımcısı da boşandı 11 Temmuz 2019 | 258 Okunma Yaz aylarında sevgilinle nereye? Sıcakla randevu... 07 Temmuz 2019 | 45 Okunma Survivor'un şampiyonu Murat Ceylan 04 Temmuz 2019 | 175 Okunma Teknik hata değil düpedüz aldatma 30 Haziran 2019 | 112 Okunma Sosyal medya kimyamızı bozdu 27 Haziran 2019 | 59 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar