Aklın hâlâ eski sevgilinde mi?

Geçmişteki bir ilişkiyi atlatmanın en kolay yollarından birinin yeni bir ilişki olduğu söylenir. Kaybedilen bir aşkı, yenisiyle değiştirme girişimi diyelim biz buna. Ancak 'toparlanma ilişkisi' diyebileceğimiz bir durum...

Geçmişteki bir ilişkiyi atlatmanın en kolay yollarından birinin yeni bir ilişki olduğu söylenir. Kaybedilen bir aşkı, yenisiyle değiştirme girişimi diyelim biz buna. Ancak 'toparlanma ilişkisi' diyebileceğimiz bir durum içinde de olabilirsiniz. Aklınız eski sevgilinizde, bedeniniz başka bir ilişkinin içinde. Durum gerçekten öyle mi? İşte bunu anlamanın 10 yolu.

1- KARŞILAŞTIRMA: Yeni ilişkinizin her küçük detayını geçmiş ilişkinizle karşılaştırıyor musunuz? Bu durum geçmişteki ilişkinizden kopamadığınızın en büyük göstergesi. Aslında bu karşılaştırma hiçbir sonuç vermez. Çünkü artılar ve eksiler aşkta asla çalışmaz, dürtüler ve duygular işe yarar. Hiçbir sonuca varamadığınız gibi, yeni ilişkinizden de uzaklaşırsınız.

2- RASTLAŞMA DÜŞÜNCESİ: Eski sevgilinizle tesadüfen karşılaştığınızda ne yapacağınızı düşünüyor musunuz? Bunun harika bir şey olduğunu düşünebilirsiniz. Belki ayaküstü bir sohbet, belki dostça bir kucaklaşma. Aslında düşündüğünüz şey onunla ayaküstü de olsa birkaç dakika geçirebilmek. Çevreye aksini söylüyor olsanız bile siz hâlâ eski sevgilinize aşıksınız.

3- HAKKINDA KONUŞMAK: Arkadaşlarınızla, hatta yeni sevgilinizle eskisi hakkında konuşuyor musunuz? Eskiler hakkında konuşmak, anılarla iletişim kurmanın bir yoludur. Bir başkası eski sevgilin hakkında konuşursa, bu kabul edilebilir. Ama herhangi bir sohbette konuyu eski sevgilinize getirmenin yollarını arıyorsanız, geçmişten bir adım bile uzaklaşamamışsınız demektir.

4- HAYAL ETMEK: Eski sevgilinizle yeniden bir tatilde olmayı, bir restoranda oturmayı hayal ediyor musunuz? Eski sevgilinizle birlikte vakit geçirmeyi içeren senaryoları kafanızda kuruyorsanız ya da ikinizin tekrar birbirinize aşık olduğu bir fanteziyi kafanızda yaşıyorsanız kesinlikle yenisiyle devam etme konusunda bir karar vermeniz gerekir.

5- İNTİKAM HİSSİ: Yeni sevgilinizi, eskisine Senden daha iyi birini buldum mesajını vermek amacıyla mı hayatınıza soktunuz? Bu, eski sevgilinin dikkatini çekmek için sana göre iyi bir yol olabilir. Ama bilmelisiniz ki, bunu öğrenen eski sevgiliniz koşarak size gelmeyecektir. Zaten böyle yapıp da kendini bu kadar küçük düşürecek biri, bırakın eskide kalsın.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'Sen de beni aldat' diyor 01 Mart 2022 | 293 Okunma Sadakatsiz bir adam, cesaret bekleyen kadın 27 Şubat 2022 | 131 Okunma Senin mutluluğun benim mutluluğum 24 Şubat 2022 | 145 Okunma 3 aylık evliyken eşim beni aldattı 22 Şubat 2022 | 799 Okunma İhanet edip de yakalanmayan kimse yoktur 20 Şubat 2022 | 327 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar