7 yıllık sevgilim mi 2 aylık ilişkim mi?

7 yıllık ilişkim var. Bir iş arkadaşımla 2 ay süren birliktelik yaşadık. Ben ona çok bağlandım ama 7 yıllık ilişkimi de bitirme cesaretini gösteremedim. Onun da bir ilişkisi vardı ama o bitirdi. Bense ona...

7 yıllık ilişkim var. Bir iş arkadaşımla 2 ay süren birliktelik yaşadık. Ben ona çok bağlandım ama 7 yıllık ilişkimi de bitirme cesaretini gösteremedim. Onun da bir ilişkisi vardı ama o bitirdi. Bense ona hep sabretmesini, beklemesini söyleyip vaatler verdim. Sonunda bana “Benim bize inancım kalmadı” deyip tamamen bitirdi. Bu ilişkinin geriye dönüşü var mıdır? K.K.

Olaya biraz da sizin hayatınızda 7 yıldır var olan kişi açısından bakalım. Tüm bu süreçte onu hep bir kenarda tutmuşsunuz. Oysa asıl üzerinde düşünmeniz ve bir karara varmanız gereken şey, 7 yıllık ilişkiniz. Çok mu istiyorsunuz bu insanı? O zaman o inancı geri getirmelisiniz. Eğmeden, bükmeden, bahane bulmadan, ne söylediyseniz arkasında durmalısınız. Ama size Bukowski’nin bir sözünü aktarayım. Der ki; “İki kişi arasında kaldıysanız ikincisini seçin. Çünkü birinciyi sevseydiniz, ikincisi olmazdı.” Kısmen doğrudur. Ben de derim ki; “İki kişi arasında kaldıysanız ikisini de seçmeyin. İçlerinden birini sevseydiniz zaten diğeri olmazdı.

ESKİ SEVGİLİYİ DÜŞÜNMEK TAKINTI MI?

Bundan 5 sene önce bir sevdiğim biri vardı. Sevgili kadar yakındık ama asla elimden tutup bu benim sevgilim diyemedi. Belki benim kadar sevmiyordu. Zaten ben adım atmak istediğimde her şeyi bitirdi. Şimdi 2 yıldır sevgilim var. Evlilik sürecindeyiz. Ama bazen aklıma diğer sevdiğim gelince içimde bir acı hissediyorum. Onunla ilgili her detayı hatırlıyorum. Takıntılı mıyım ben? H.K.

Hayır, takıntılı değilsin. Sadece herkes gibi sen de geçmişte kalan ve tamamlanmamış bir hikayeyi zaman zaman hatırlayıp hüzünleniyorsun, hepsi o kadar. Takıntı öyle bir şeydir ki, gün içinde ondan başka bir şeyli düşünemezsin. Onun ne yaptığını öğrenmek için sosyal medya hesaplarından deli gibi takip edersin. Hatta zaman zaman ona kendini hatırlatacak mesajlar atarsın. Nerelerde zaman geçirdiğini öğrenip karşısına çıkarsın. Sadece onu değil, yakın çevresini de takibe alırsın. Bunları yapmıyorsan, endişe edilecek bir durum yok. Sadece şuna dikkat et, eğer aklına eser de seni ararsa ne yapacaksın? Bu sorunun yanıtı çok önemli.

KISKANÇLIK YAPTIM ÇOK PİŞMANIM

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'Sen de beni aldat' diyor 01 Mart 2022 | 290 Okunma Sadakatsiz bir adam, cesaret bekleyen kadın 27 Şubat 2022 | 131 Okunma Senin mutluluğun benim mutluluğum 24 Şubat 2022 | 142 Okunma 3 aylık evliyken eşim beni aldattı 22 Şubat 2022 | 799 Okunma İhanet edip de yakalanmayan kimse yoktur 20 Şubat 2022 | 327 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar