Yunanistan Türkiye’nin sabrını nereye kadar zorlayabilecek?

Yunanlılar gerçeğin farkına varıp, Macron'un tahriklerinden kendilerini kurtarabilecekler mi? Yoksa kimsenin pek istemediği o çatışma gerçek haline mi dönüşecek?

Hayatın gürültülü akışı içinde en dikkate değer olay, herhalde Türkiye'nin Yunanistan'ı "Sakız'ı silahlandırarak Lozan'ı ihlal ediyorsun" diyerek uyarmasıdır. Ege adalarının silahlandırılmasını şimdiye kadar 1947 Paris Anlaşması'nın ihlal edilmesi olarak niteleyen Türkiye'nin, son olayda Lozan'ı gündeme getirmesi, gerginliğin tehlikeli şekilde tırmandığını gösteriyor.

Sarhoş mu oldular?

Macron'un boğazlarına akıttığı Fransız şarabı ile kendilerini unutan Yunanlılar, giderek yaklaşan bir çatışmayı acaba gerçekten istiyorlar mı? Düşünün ki tüm Yunanistan'ın nüfusu bizim İstanbul'daki nüfustan daha azdır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İç siyasette de dış siyasette de hiçbir küskünlük kalıcı olmaz 24 Eylül 2020 | 148 Okunma Lidere sadakat ancak görev devam ederse söz konusu olur 23 Eylül 2020 | 136 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saldıran Yunan paçavrası Türk adaleti önünde 22 Eylül 2020 | 217 Okunma Sonunda koronavirüsten başka hastalıkların da olabileceği hatırlandı 21 Eylül 2020 | 172 Okunma Öyle bir yeni dünya ki bu, tarihe bile artık eskisinden farklı bakılıyor 20 Eylül 2020 | 127 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar