YSK’nın gerekçeli kararı geride kaldı... Şimdi CHP S-400’lerin ertelenmesini istiyor

Meğer ne kadar bol vaktimiz varmış. Yüksek Seçim Kurulu'nun "Gerekçeli Kararı"nın gerekçelerine yeni gerekçeler katmak için bütün televizyon kanallarının konuşmacıları hesapsızca vakitler harcadılar...

Sanki bu konuşmalar sonunda sonuç değişecekti... Yani bu konuşmalar etkili olsaydı, 23 Haziran'daki seçimin tekrarı sanki durdurulacaktı.

Boş tartışmalar
Biz böyleyiz işte... Kesin olan sonucu kabullenmek yerine, kendimizce yeni ve farklı sonuçlar üretmeyi çok seviyoruz. İşin kötüsü de, bazılarımız meşru ve geçerli olan kesin sonuç yerine, kendi ürettiğimiz düzmece sonuçları meşruymuşlar gibi kabulleniyoruz. Bu durumun en aşırı yansıması ise, Türkiye'nin ana muhalefet liderinin Yüksek Seçim Kurulu üyelerini "Çete" olarak suçlaması ve onları isim isim sayarak yuhalatması değil midir? Eğer Kılıçdaroğlu'nun bu ayıplı davranışı mantıklı olsaydı, yuhalamalar sonunda 23 Haziran'daki seçiminin tekrarı durdurulmayacak mıydı?

Farklı görüşler
Herhalde bir gün yargı kararları, bir futbol maçındaki gollerin tartışıldığı gibi tartışılmayacaktır. Ülkenin iç ve dış siyasetinin bunca sorunu varken, kamuoyunu oluşturan odaklar içi boş tartışmalarla zamanı ziyan etmeyeceklerdir. Ve sonunda bir gün, Türkiye'deki ana muhalefet partisinin bizi bekleyen dış siyaset sorunları hakkındaki görüşlerinin, iktidarın görüşlerinden farklı olduklarını da öğreneceğiz.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Irak’tan sonra İran’da da kitleler sokaklara döküldü, iki ölü var 18 Kasım 2019 | 2.725 Okunma Bir insanın başarısı kadar diğer insanları öfkelendiren durum pek yoktur 17 Kasım 2019 | 129 Okunma ABD’nin Suriye özel temsilcisi Jeffrey de PKK/ PYD ile Kürtlerin aynı olmadığını anlamış 16 Kasım 2019 | 2.126 Okunma Washington’daki zirve ile Türk-Amerikan ilişkileri kopmaktan kurtarıldı 15 Kasım 2019 | 217 Okunma Son zirvede azil süreci yüzünden Trump’ın keyfi iyice kaçıktı 14 Kasım 2019 | 2.370 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar