Yeni bir lider doğuyor!..

Sabah Gazetesi Yazarı Mehmet Barlas'ın bugünkü (29.01.2022)'' Yeni bir lider doğuyor!..'' başlıklı yazısı

Altılı Masa denilen garip ittifak kurulalı 11 ay oldu. Bu oluşum kurulduğu sıralarda pandemi krizi yeni bitmişti. Hem insanların morali çok bozuktu hem de eve kapanmalardan ötürü ekonomi darbe yemişti. Bu kriz tüm Batı dünyasındaki iktidarları değiştirdi.
Batı'da beş yıl önce siyaset sahnesinde olan hiç kimse bugün yok. İngiltere'de üç başbakan değişti. Böyle bir atmosferde kurulan Altılı Masa, "Tayyip Erdoğan'ın karşısına kimi koyarsak koyalım kazanırız" iddiasıyla ortaya çıktı.
Aslında Altılı Masa'nın kurucusu olan Kemal Kılıçdaroğlu'nun asıl hedefi, en başından beri kendi cumhurbaşkanı adaylığını perçinlemekti. Diğerleri de "Acaba aradan sıyrılıp cumhurbaşkanı adayı yahut milletvekili olabilir miyim?" hayaliyle bu işe katıldılar. Bu hevesleri de hâlâ devam ediyor.
Normal şartlarda bir doğum 9 ayda oluyor. Altılı Masa ise 11 ay geçmesine rağmen hâlâ liderini doğuramadı. "Tüp bebek" olması beklenen liderin doğmayıp sonunda 74 yaşın üzerindeki Kılıçdaroğlu'nun "yeni bir lider" diye doğması ise...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Diploma yalanını tekrar gündeme getirmekten utanmıyorlar mı? 26 Mart 2023 | 282 Okunma Cumhur İttifakı genişliyor 25 Mart 2023 | 325 Okunma ‘Adaylarımızı Kandil belirliyor başkanım’ 24 Mart 2023 | 532 Okunma Artık Kandil’in ‘resmi’ adayı Kılıçdaroğlu’dur 23 Mart 2023 | 597 Okunma CHP-HDP ilişkisi ve kayyum gerçeği 22 Mart 2023 | 431 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar