Yaşamak bazen kolay değildir

Her gün gazetelerde, televizyonda, internette, sosyal medyada yer alan ve yaşamımızı anlatan haberlere dikkat ediyor musunuz? Dünden bir örnek: Mardin Valiliği, Artuklu ilçesinin bazı mahallelerinde sokağa çıkmayı...

Her gün gazetelerde, televizyonda, internette, sosyal medyada yer alan ve yaşamımızı anlatan haberlere dikkat ediyor musunuz?
Dünden bir örnek: Mardin Valiliği, Artuklu ilçesinin bazı mahallelerinde sokağa çıkmayı yasaklamış. Çünkü vatandaşların can ve mal güvenliği oradaki teröristler yüzünden tehlikedeymiş.
Bunun gibi haberleri her dakika almıyor muyuz? Kuzey Irak'ta kaç teröristin etkisiz hale getirildiğini, bir ilimizde 15 FETÖ'cünün tutuklandığını veya PKK'ya giden yardımlara el konulduğunu okumuyor muyuz?

TEHLİKEYE HAZIR OLMAK
İşte bu bizim hayatımız. Yani zor bir hayat. Her dakika yurtiçinde ve yurtdışında terörle mücadele var. Günde kaç kişinin öldüğü tam olarak bilinmiyor.
Bunun gibi müttefik saydığımız Amerika gibi, Fransa gibi ülkelerin Türkiye'yi hedef alan terör örgütlerinden hangilerine yardım ettikleri tam kestirilemiyor.
Bugün Türkiye'de İçişleri Bakanı olmak, Çevre ve Şehircilik Bakanı olmak, Orman Bakanı olmak, her gün facialarla yüzleşmeye hazır olmak demektir.

KURUSIKI MUHALEFET
Bütün bu...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İngiltere ve Afganistan problemleriyle boğuşuyor 14 Eylül 2021 | 145 Okunma İçi boş spekülasyonlar 13 Eylül 2021 | 119 Okunma İki önemli yıldönümü 12 Eylül 2021 | 80 Okunma Yaşamak bazen kolay değildir 11 Eylül 2021 | 74 Okunma Erdoğan kadar çalışkanı zor bulunur 10 Eylül 2021 | 243 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar