VIP protokolü mü yoksa FETÖ’nün Amerika’daki misafirliği mi önemlidir?

Garip bir toplumsal ruh halimiz var açıkçası... Bizim için gerçekten önemli olan konuları tartışmak yerine, ayrıntı niteliğindeki sorunlara takılarak günlerimizi geçiriyoruz.

Önemli konular
Son dönemde televizyon açık oturumlarında en fazla rağbet gören tartışma konusu "Havaalanlarındaki VIP salonunu kimler kullanabilir" şeklinde değil mi?
Meğer bu konu da tartışmalıymış.
Bazılarına göre mesela milletvekilleri beraberlerinde iki kişiyi VIP salonuna alabilirlermiş.
Bazıları da sadece bir kişinin milletvekiline eşlik edebileceğini iddia ediyor. Bu arada VİP salonuna alınmayan yetkisizlerin o ilin valisine neler söyleyebileceği de ayrı bir tartışma konusu bugünlerde.

FETÖ sorunsalı
Bu tür hayati önemde ve ihtisas gerektiren konular dışındaki "Önemsiz" sorunlara gelince... Mesela Amerika'nın başta S-400'ler olmak üzere hemen her konuda Türkiye'ye adeta şantaj yapması, adeta ittifakın doğal bir yansıması biçiminde kabul ediliyor belirli çevrelerde. Ve çok az kişi Amerika'nın hâlâ Fetullah Gülen'i Türkiye'ye iade etmemiş olmasını da sorun olarak görüyor.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu yalan dünyada ‘Yüksek Ökçeler’le huzura kavuşmamız mümkündür 23 Ekim 2019 | 2.475 Okunma Gün doğumundan saat 22’ye kadar Türkiye “en uzun gün”ü yaşayacak 22 Ekim 2019 | 2.535 Okunma Harekâtı zamanında başlatmak da zamanında sona erdirmek de siyasi akıl gerektirir 21 Ekim 2019 | 2.814 Okunma Zaman gerçekten kıyısı olmayan bir nehir değil midir? 20 Ekim 2019 | 2.363 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dış siyasete ilişkin önemli mesajlar 19 Ekim 2019 | 2.304 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar