VIP protokolü mü yoksa FETÖ’nün Amerika’daki misafirliği mi önemlidir?

Garip bir toplumsal ruh halimiz var açıkçası... Bizim için gerçekten önemli olan konuları tartışmak yerine, ayrıntı niteliğindeki sorunlara takılarak günlerimizi geçiriyoruz.

Önemli konular
Son dönemde televizyon açık oturumlarında en fazla rağbet gören tartışma konusu "Havaalanlarındaki VIP salonunu kimler kullanabilir" şeklinde değil mi?
Meğer bu konu da tartışmalıymış.
Bazılarına göre mesela milletvekilleri beraberlerinde iki kişiyi VIP salonuna alabilirlermiş.
Bazıları da sadece bir kişinin milletvekiline eşlik edebileceğini iddia ediyor. Bu arada VİP salonuna alınmayan yetkisizlerin o ilin valisine neler söyleyebileceği de ayrı bir tartışma konusu bugünlerde.

FETÖ sorunsalı
Bu tür hayati önemde ve ihtisas gerektiren konular dışındaki "Önemsiz" sorunlara gelince... Mesela Amerika'nın başta S-400'ler olmak üzere hemen her konuda Türkiye'ye adeta şantaj yapması, adeta ittifakın doğal bir yansıması biçiminde kabul ediliyor belirli çevrelerde. Ve çok az kişi Amerika'nın hâlâ Fetullah Gülen'i Türkiye'ye iade etmemiş olmasını da sorun olarak görüyor.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhammed Mursi bizim için de bir kahramandır ve bir demokrasi şehididir 19 Haziran 2019 | 6 Okunma Demek ki anlaşmalı ve protokollü siyasi tartışma programı yapılmamalıymış 18 Haziran 2019 | 2.759 Okunma İdeolojik körlük yüzünden HDP İstanbul gerçeğini hiç göremiyor 17 Haziran 2019 | 3.184 Okunma Bilinçli seçmen İmamoğlu’nu Kılıçdaroğlu’nun yanına gönderecektir 16 Haziran 2019 | 4.559 Okunma İsmail Küçükkaya İmamoğlu’nu kızdırırsa can güvenliği tehlikeye girer mi? 15 Haziran 2019 | 3.421 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar