Uluslararası ilişkiler tiyatro oyunlarından farksızdır...

Bunca yaşanılandan sonra hala öğrenmemişsek, çok ayıptır... Artık biliyoruz ki, bazen tek başına olabilmek ve dost zannettiğimiz ülkeler ile aramıza mesafe koyabilmek en güvenli ortamı oluşturur.

Bunu son olarak bizdeki darbe teşebbüsünün sanıklarına kucak açan dost ve müttefik ülkelerin tutumlarını izlerken de hissetmedik mi?

Acı gerçek
Aslında hayatın acı gerçeğidir bu... Düşünün ki Avrupa Konseyi'nin kurucu üyesiyiz. 1952 yılından beri NATO üyesiyiz. Avrupa Birliği ile 1963 yılında Ankara Antlaşması'nı imzalayıp üye adaylığına ilk adımı attık. Peki sonuçta şimdi neredeyiz?

Şimdi neredeler?
Düşünün ki eski Demirperde ülkeleri şimdi hem Avrupa Birliği'ndeler ve hepsi de NATO'nun himayesi altında... Bizim stratejik ortaklarımızdan hiçbiri Bulgaristan'ın ne kadar demokrat olduğu konusuna eğilmiyor... 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bari bu defa meteorolojinin tahmini doğru çıksın... 17 Ocak 2021 | 191 Okunma Biden başkan olmakla yetinmiyor ayrıca Trump’ı yok etmeye kararlı gibi... 16 Ocak 2021 | 164 Okunma Yaşadığımız dönemde komplo teorileri ile gerçekler kafaları karıştırıyor 15 Ocak 2021 | 78 Okunma Sosyal medya patronları pandemiyi kullanarak dünyayı esir aldılar 14 Ocak 2021 | 108 Okunma İhanete hedef olmak konusunda Trump, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı geçiyor 13 Ocak 2021 | 1.187 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar