“Türkiye’de Amerika’nın temsilcileriymiş gibi gayret edenler var”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gazetecilere yaptığı açıklamaların bazı bölümlerini kayda geçirmemiz gerekiyor. Bu açıklamalar günlük gelişmelerin ötesindeki stratejik değerlendirmeleri içeriyor.

Türkiye'nin içinde bulunduğu coğrafyanın getirebileceği olumsuzluklar yanında, Türkiye'nin dünyadaki problemli bölgelere bakış açısı da bu açıklamalarda çok açık biçimde anlatılıyor.

Garip tutumlar
Öncelikle ulusal birliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, bazıların davranışlarını hatırlatmasına bakalım:
"Siyasette bile şu anda S-400 konusunda maalesef adeta Amerika'nın temsilcileri gibi gayret edenler var. Onları savunanlar var.
Bu şekilde parlamentomuzun içerisinde hangi düşünceler nasıl tezahür ediyor, hepsi ortada..."
Hepimizin bilinçle değerlendirmemiz gereken bir durumu, yani coğrafyamızın zorluklarını Cumhurbaşkanı Erdoğan çok somut biçimde bizlere hatırlatıyor:

Zor bir coğrafya

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Baroları parçalamak daha büyük sorunlara sebep olabilir 02 Temmuz 2020 | 2.605 Okunma Dede olmayanlar dedelerin neler hissettiklerini pek anlayamaz 01 Temmuz 2020 | 2.227 Okunma “Benden sonra her şey bozuldu” çizgisindeki muhalefet siyasetin gerçeğidir 30 Haziran 2020 | 1.951 Okunma Kendi tarihinin gerçeklerini değiştirmeye çalışmak yaygın bir alışkanlıktır 29 Haziran 2020 | 2.048 Okunma Bunca düşman yetmezmiş gibi şimdi de karşımıza Birleşik Arap Emirlikleri çıktı 28 Haziran 2020 | 523 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar