Türkiye, Rusya Yunanistan da Ukrayna mı?

Türkiye'yi Rusya'ya, Yunanistan'ı da Ukrayna'ya benzetmeye çalışan savaş kışkırtıcıları seslerini yükseltiyor. En başta Yunanistan'ı cephaneliğe çevirmek çok büyük bir...

Türkiye'yi Rusya'ya, Yunanistan'ı da Ukrayna'ya benzetmeye çalışan savaş kışkırtıcıları seslerini yükseltiyor. En başta Yunanistan'ı cephaneliğe çevirmek çok büyük bir kışkırtma.
Bunun yanında Yunanistan'ın Kurtuluş Savaşı'ndaki yenilgisini hatırlatan ekran uzmanları, 1912-1913'teki Balkan Savaşı'nda neler yaşadığımızı hiç hatırlamıyorlar.
Balkan Savaşı'na kadar Selanik bizimdi. Ve az kalsın Edirne de Bulgarların oluyordu. Yunanistan'a karşı Türkiye'nin üstünlüğü bariz bir biçimde ortada olsa bile savaş birçok bilinmezlerle dolu.

AYNI TEZGÂH SERGİLENİYOR
Rusya-Ukrayna Savaşı'nda da aynı şeyler yaşanıyor. Bir yandan "Rusya'nın bir-iki hafta içinde Ukrayna'yı zaptedeceği" iddia edilirken bir yandan da "Rusya çamura battı" söylemi seslendiriliyor.
Ukrayna'yı kışkırtıp "NATO'ya alacağız" diyerek Putin'i delirtenler şimdi aynı şeyi Yunanistan için tezgâhlıyorlar. Amerika, Fransa ve Almanya'nın Yunanistan'a verdiği destek, bu ülkeyi kendini aslan zanneden kedi haline getirdi.
Zaten müflis olan Yunanistan'ın Başbakanı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FETÖ’nün Almanya’daki yapılanması 06 Temmuz 2022 | 384 Okunma Dünya ekonomisi çok kırılgan 05 Temmuz 2022 | 139 Okunma HDP, altılı masaya resti çekti 04 Temmuz 2022 | 573 Okunma FETÖ ve CHP’nin Berat Albayrak’a iftirası yargıdan döndü 03 Temmuz 2022 | 279 Okunma Madrid mutabakatı Yunanlıları öfkelendirdi 02 Temmuz 2022 | 214 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar