Türk-Amerika ilişkileri yine gerilse de kopmaz

Rusya'dan S-400'leri aldığımız için Amerika'nın F-35'lerin bize satışını askıya alması, bir süper devletin aklına yakışmayan saçma bir karardır.

Benzer bir durum
Bununla tam aynı olmasa da Birinci Dünya Savaşı'nın hemen öncesinde benzer bir durum İngiltere ile Osmanlı Devleti arasında yaşanmıştı. İngiltere'ye sipariş edilen ve paraları Donanma Cemiyeti'ne yapılan bağışlarla toplanıp ödenen Reşadiye ve Sultan Osman savaş gemileri, Rauf Bey (Orbay) bunları teslim almaya gittiğinde teslim edilmemişti. Çünkü 1'inci Dünya Savaşı sürecine girilmişti ve Osmanlı İngiltere'nin yanında değildi.

Dünya savaşı yok ki
Bugün ise ne Amerika'nın bir dünya savaşı başlatmaya niyeti var ne de Türkiye Cumhuriyeti Amerika'nın karşısındaki bir bloka yatkın duruyor. Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400'lerin birer savunma silahı olduklarını ise Mısır'daki sağır sultan bile artık duymuş olmalıdır.

Trump ne demişti?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amerika terör örgütlerini desteklerken bunun sonuçlarını hesap etmedi mi? 03 Haziran 2020 | 1.996 Okunma Tarih Amerika Birleşik Devletleri’nden hesap soruyor 02 Haziran 2020 | 2.197 Okunma Salgın sonrasında devletler arası ilişkiler de eskisinden farklı olacak 01 Haziran 2020 | 2.190 Okunma İstanbul’a olan aşkı anlatmak için senede bir gün yetmez 31 Mayıs 2020 | 134 Okunma Şarkısı, şiiri, yakın ve uzak tarihimizi oluşturan yaşanmışlıkları ile İstanbul bir Türk kentidir 30 Mayıs 2020 | 1.256 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar