Türk-Amerika ilişkileri yine gerilse de kopmaz

Rusya'dan S-400'leri aldığımız için Amerika'nın F-35'lerin bize satışını askıya alması, bir süper devletin aklına yakışmayan saçma bir karardır.

Benzer bir durum
Bununla tam aynı olmasa da Birinci Dünya Savaşı'nın hemen öncesinde benzer bir durum İngiltere ile Osmanlı Devleti arasında yaşanmıştı. İngiltere'ye sipariş edilen ve paraları Donanma Cemiyeti'ne yapılan bağışlarla toplanıp ödenen Reşadiye ve Sultan Osman savaş gemileri, Rauf Bey (Orbay) bunları teslim almaya gittiğinde teslim edilmemişti. Çünkü 1'inci Dünya Savaşı sürecine girilmişti ve Osmanlı İngiltere'nin yanında değildi.

Dünya savaşı yok ki
Bugün ise ne Amerika'nın bir dünya savaşı başlatmaya niyeti var ne de Türkiye Cumhuriyeti Amerika'nın karşısındaki bir bloka yatkın duruyor. Türkiye'nin Rusya'dan satın aldığı S-400'lerin birer savunma silahı olduklarını ise Mısır'daki sağır sultan bile artık duymuş olmalıdır.

Trump ne demişti?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
PKK terörü ile mücadelede gevşeme olacağını zannedenler zekâ özürlüdür 20 Ağustos 2019 | 2.116 Okunma Yerel seçimlerdeki kısmi başarı CHP’lilerin kafalarını iyice karıştırdı 19 Ağustos 2019 | 2.712 Okunma Bunca kriz arasında gündemi hafifletmek isteyenler de yok değil... 18 Ağustos 2019 | 1.890 Okunma Bazıları abesle iştigal etmeyi mesleklerinin gereği olarak görüyor 17 Ağustos 2019 | 2.122 Okunma Erdoğan’dan yüzyıllar önce de Mevlana ‘Şimdi yeni şeyler söylemek lazım’ diyerek herkesi uyarmıştı 16 Ağustos 2019 | 2.866 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar