Trump durmadan konuşuyor ama Amerikan derin devleti onu dinlemiyor

Hatırlamıyor musunuz? Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump "Suriye'den çekilme kararı aldık. Suriye'deki Amerikan askeri varlığı sona erecektir" diye açıklama yapmamış mıydı?

Geçen yılın 18 Ağustosuna dönüp günün haberlerini gözden geçirelim mi?

Trump ne demişti?
"Türkiye'nin operasyon yapacağı noktalarda bulunan ABD askerlerinin çekileceği haberine ilişkin ABD Başkanı Donald Trump'tan flaş bir açıklama geldi. Trump "DEAŞ'ı yendik. Suriye'de bulunmamızın amacı buydu" dedi ve Suriye'den çekilecekleri haberini doğruladı. Dünya medyasında öğle saatlerinde Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) bir ordu yetkilisine dayandırarak verdiği "Talimat aldık çekileceğiz" açıklamasının üzerinden henüz saatler geçmişti ki en yetkili ağız olarak ABD Başkanı Donald Trump'tan bir açıklama geldi. Trump çekilmeyi doğruladı."

Garip bir ülke
İşte stratejik ortağımız olan ve ittifakımızın lideri konumunda bulunan Amerika Birleşik Devletleri'nin içinde bulunduğu acıklı durum bu safhadadır. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akıllı cep telefonları gelinceye kadar telli telefonlardan çok çektik 25 Mayıs 2020 | 2.217 Okunma Bayrama girerken Erdoğan'ın Babacan'a cevabı gündeme damga vurdu 24 Mayıs 2020 | 4.873 Okunma Her şey normalleşse bile Türkiye’de demokratik siyaset normalleşemez 23 Mayıs 2020 | 1.538 Okunma Eğer 65 yaşını geçtiyseniz geri dönmemek şartı ile memleketinize gidebilirsiniz 22 Mayıs 2020 | 1.901 Okunma Hazirandan sonra gerçek gündeme dönerken hepimiz ‘Nerede kalmıştık’ diyeceğiz 21 Mayıs 2020 | 1.977 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar