Trump durmadan konuşuyor ama Amerikan derin devleti onu dinlemiyor

Hatırlamıyor musunuz? Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump "Suriye'den çekilme kararı aldık. Suriye'deki Amerikan askeri varlığı sona erecektir" diye açıklama yapmamış mıydı?

Geçen yılın 18 Ağustosuna dönüp günün haberlerini gözden geçirelim mi?

Trump ne demişti?
"Türkiye'nin operasyon yapacağı noktalarda bulunan ABD askerlerinin çekileceği haberine ilişkin ABD Başkanı Donald Trump'tan flaş bir açıklama geldi. Trump "DEAŞ'ı yendik. Suriye'de bulunmamızın amacı buydu" dedi ve Suriye'den çekilecekleri haberini doğruladı. Dünya medyasında öğle saatlerinde Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) bir ordu yetkilisine dayandırarak verdiği "Talimat aldık çekileceğiz" açıklamasının üzerinden henüz saatler geçmişti ki en yetkili ağız olarak ABD Başkanı Donald Trump'tan bir açıklama geldi. Trump çekilmeyi doğruladı."

Garip bir ülke
İşte stratejik ortağımız olan ve ittifakımızın lideri konumunda bulunan Amerika Birleşik Devletleri'nin içinde bulunduğu acıklı durum bu safhadadır. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD Fetullah Gülen yerine HDP’li belediyelerle ilgilenmeyi tercih ediyor 23 Ağustos 2019 | 2.817 Okunma 93 yıldır hayatımızı etkileyen Kamil Koç markası sahip değiştiriyor 22 Ağustos 2019 | 389 Okunma Bakan Soylu çok açık konuştu: Teröre müsamaha yok 21 Ağustos 2019 | 2.204 Okunma PKK terörü ile mücadelede gevşeme olacağını zannedenler zekâ özürlüdür 20 Ağustos 2019 | 2.280 Okunma Yerel seçimlerdeki kısmi başarı CHP’lilerin kafalarını iyice karıştırdı 19 Ağustos 2019 | 2.741 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar