Suriye ile yeni dönem

Türkiye-Suriye sınırında olağanüstü gelişmeler var. Şanlıurfa'nın Birecik ilçesindeki sınır karakoluna, Suriye topraklarındaki PKK'lılar tarafından havan saldırısı düzenlendi. 1...

Türkiye-Suriye sınırında olağanüstü gelişmeler var. Şanlıurfa'nın Birecik ilçesindeki sınır karakoluna, Suriye topraklarındaki PKK'lılar tarafından havan saldırısı düzenlendi. 1 Mehmetçik şehit oldu, 4 de yaralı var.
Önceki gün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye ile Suriye arasındaki ilişkilere dikkat çeken bir konuşma yaptı. Dün de Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ile Suriye arasındaki ilişkilerin normalleşmesi yolundaki adımlardan söz etti.
Çavuşoğlu, "Suriye'nin sınır ve toprak bütünlüğünü önemsiyoruz. Suriye'de kalıcı çözüm, siyasi çözümdür. Rejim ile muhalefetin anlaşması gerekiyor" deyip ekledi: "Öncelikle 'barıştırma' değil 'uzlaştırma' kelimesini kullandım. Sadece Suriye değil, Türkiye içinde de bu işi kızıştırmak isteyenler sözlerimizi çarpıttı."

HALEP CANLANDIRILABİLİR

Çavuşoğlu...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sabiha Gökçen’den 6’lı masaya önemli mesaj 03 Ekim 2022 | 525 Okunma Havalimanına ne gerek var değil mi Kemal Bey? 02 Ekim 2022 | 485 Okunma Putin, Batı’ya rest çekti 01 Ekim 2022 | 201 Okunma Rus boru hattı vuruldu, Avrupa tamamen karanlığa gömüldü 30 Eylül 2022 | 436 Okunma Bu kahpe dünyada her şey yanlış 29 Eylül 2022 | 269 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar