Sonunda koronavirüsten başka hastalıkların da olabileceği hatırlandı

Bu koronavirüs, bizlere pek çok gerçeği unutturmuştu. Sanki sağlığımızı tehdit eden tek hastalık bu virüsün yaydığı salgındı.

Bu koronavirüs, bizlere pek çok gerçeği unutturmuştu. Sanki sağlığımızı tehdit eden tek hastalık bu virüsün yaydığı salgındı. Sağlık alanındaki bütün yatırımlar ve bu arada birbiri ardınca açılan şehir hastaneleri, sadece koronavirüse karşı yapılıyorlardı.

Grip de varmış

Sonunda galiba hayırlı bir gelişme oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs dışında dahastalık olabileceğini hatırladı ve bizlere hatırlattı... Koca sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda grip gibi bir hastalığın da var olduğunu söylerken şöyle dedi:

"Gribin sebebi influenza virüsü, koronavirüsle aynı şekilde bulaşır. Yakın mesafede, kapalı ortamda risk artar. Koronavirüse karşı alınan üç tedbiri sıkı uygularsak, grip vakalarını da azaltmış oluruz. Lütfen daha dikkatli olalım. Aynı anda iki virüsle savaşmak zorunda kalmayalım."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki çatışma artık akıl çizgisinden çıktı 16 Ekim 2020 | 227 Okunma ‘Işıklar yanıyor’ denilince neden Genelkurmay’ın ışıkları akla geliyor ki? 15 Ekim 2020 | 230 Okunma Koronavirüs salgını ve trafik kazaları yetmezmiş gibi şimdi de sahte içki gündemde 14 Ekim 2020 | 82 Okunma Bazı ülkelerin gerçek niyetlerini anlamadan tam dost olunmaz 13 Ekim 2020 | 127 Okunma Ormanları yangından korumak için temizlik de önem taşıyor 12 Ekim 2020 | 41 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar