Seçimin gerçek kazananı bazen seçimden habersiz olabilir

Bu öykü her seçim gününde yeniden anlatılabilir... Ben de bir kez daha anlatıyorum...

Ormanda kral seçimi yapılıyormuş. Eşek çok iyi kulis yapmış. Genç seçmenler ormanın gerçek halini bilmedikleri için eşeğin vaatlerinden etkilenmişler. Sonuçta seçim sandıklarından eşek 'Ormanlar Kralı' olarak çıkmış.

Eşek kazanmış
Eşek ertesi sabah "Acaba rüya mı gördüm" diye düşünüyor ve 'Ormanlar Kralı' seçildiğine inanamıyormuş. Ormanda yürüyüşe çıkmış eşek. Bakmış, bir ağacın dibinde bir kurt uyukluyor. Şöyle uzaktan gayet ihtiyatla bir anırmış kurda doğru. Kurt anırmayla uyanmış, uzakta eşeği görünce "Kral hazretlerine saygılar" diye uluyarak yere kapanmış.

Ayı da ürkmüş
Bu olay eşeğin kendine olan güvenini pekiştirmiş. Gölgede uyuyan bir ayı görünce yanına yaklaşarak anırmış. Ayı da uyanıp eşeği görünce "Kral hazretlerine saygılar" diye böğürmüş ve yere kapanmış. Artık eşek gerçekten kral olduğunun bilincinde olarak ormanda ilerliyormuş.

Sıra aslana gelince


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu ve ekibi siyaset ortamındaki rahatlamanın farkında değiller 18 Temmuz 2019 | 2.422 Okunma 15 Temmuz başarılı olsaydı yıldönümünde kimler neleri kutlardı? 17 Temmuz 2019 | 2.694 Okunma “Türkiye’de Amerika’nın temsilcileriymiş gibi gayret edenler var” 16 Temmuz 2019 | 2.260 Okunma Bu dönüm noktasında Türkiye’ye yeni hedefleri anlatmanın zamanıdır 15 Temmuz 2019 | 2.298 Okunma Siyasette yolları ayırmak ile ihanet etmek aynı şey değildir 04 Temmuz 2019 | 3.534 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar