Seçimin gerçek kazananı bazen seçimden habersiz olabilir

Bu öykü her seçim gününde yeniden anlatılabilir... Ben de bir kez daha anlatıyorum...

Ormanda kral seçimi yapılıyormuş. Eşek çok iyi kulis yapmış. Genç seçmenler ormanın gerçek halini bilmedikleri için eşeğin vaatlerinden etkilenmişler. Sonuçta seçim sandıklarından eşek 'Ormanlar Kralı' olarak çıkmış.

Eşek kazanmış
Eşek ertesi sabah "Acaba rüya mı gördüm" diye düşünüyor ve 'Ormanlar Kralı' seçildiğine inanamıyormuş. Ormanda yürüyüşe çıkmış eşek. Bakmış, bir ağacın dibinde bir kurt uyukluyor. Şöyle uzaktan gayet ihtiyatla bir anırmış kurda doğru. Kurt anırmayla uyanmış, uzakta eşeği görünce "Kral hazretlerine saygılar" diye uluyarak yere kapanmış.

Ayı da ürkmüş
Bu olay eşeğin kendine olan güvenini pekiştirmiş. Gölgede uyuyan bir ayı görünce yanına yaklaşarak anırmış. Ayı da uyanıp eşeği görünce "Kral hazretlerine saygılar" diye böğürmüş ve yere kapanmış. Artık eşek gerçekten kral olduğunun bilincinde olarak ormanda ilerliyormuş.

Sıra aslana gelince


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı bir dünyada sadece siyasetin şekli mi değişmeyecek? 26 Mayıs 2020 | 9 Okunma Akıllı cep telefonları gelinceye kadar telli telefonlardan çok çektik 25 Mayıs 2020 | 2.274 Okunma Bayrama girerken Erdoğan'ın Babacan'a cevabı gündeme damga vurdu 24 Mayıs 2020 | 4.909 Okunma Her şey normalleşse bile Türkiye’de demokratik siyaset normalleşemez 23 Mayıs 2020 | 1.538 Okunma Eğer 65 yaşını geçtiyseniz geri dönmemek şartı ile memleketinize gidebilirsiniz 22 Mayıs 2020 | 1.901 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar