Rusya, Finlandiya’nın gazını kesti, şimdi ne olacak?

Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya'ya dönük NATO kararı, Amerika'yı geri çekilmeye zorladı. Başkan Biden'ın "Bu iki ülke NATO'ya girecektir" şeklindeki demecine rağmen Amerikan Dışişleri Bakanlığı...

Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya'ya dönük NATO kararı, Amerika'yı geri çekilmeye zorladı. Başkan Biden'ın "Bu iki ülke NATO'ya girecektir" şeklindeki demecine rağmen Amerikan Dışişleri Bakanlığı yaptığı bir açıklamayla bu sorunu Türkiye ile Amerika arasında bir sorun olmaktan çıkarıp "İsveç ve Finlandiya'nın kaderini NATO üyeleri belirleyecek" dedi.

SON SÖZÜ TÜRKİYE SÖYLEYECEK
Tabii ki NATO'nun en büyük ikinci ordusuna sahip olan Türkiye, bu konuda en ağırlıklı ülke. Finlandiya ve İsveç'in teröristleri beslemesi dışında Türkiye'nin düşünmesi gereken birkaç konu daha var.
NATO kurallarına göre bir ülkeye yapılan saldırı, tüm ülkelere yapılmış sayılıyor. Eğer bir ülke İsveç'e saldırırsa, Türkiye İsveç için şehit vermeye hazır mı veya aynı şekilde bir ülke Türkiye'ye saldırırsa İsveçliler gelip Türkiye'yi korur mu? Belki bundan daha da önemlisi NATO ile sınırları 1300 km'ye çıkan Rusyalı bir dünya daha güvenli olur mu?

RUSYA'DAN AVRUPA'YA UYARI
Dün Putin, Finlandiya'ya verilen Rus gazını toptan kesti. Bu...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FETÖ’nün Almanya’daki yapılanması 06 Temmuz 2022 | 432 Okunma Dünya ekonomisi çok kırılgan 05 Temmuz 2022 | 139 Okunma HDP, altılı masaya resti çekti 04 Temmuz 2022 | 578 Okunma FETÖ ve CHP’nin Berat Albayrak’a iftirası yargıdan döndü 03 Temmuz 2022 | 281 Okunma Madrid mutabakatı Yunanlıları öfkelendirdi 02 Temmuz 2022 | 214 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar