Putin’i kızdırdılar

Recep Tayyip Erdoğan'ın Suudi Arabistan ziyareti hem Arap hem de dünya basınında hayli yankı buldu. Yeni bir dönemin kapılarının aralandığı söylenen haberlerde ziyarete geniş yer verildi. İLİŞKİLER...

Recep Tayyip Erdoğan'ın Suudi Arabistan ziyareti hem Arap hem de dünya basınında hayli yankı buldu.
Yeni bir dönemin kapılarının aralandığı söylenen haberlerde ziyarete geniş yer verildi.

İLİŞKİLER DÜZELİYOR
Mesela Riyad gazetesi, ilk beş sayfasını bu ziyarete ayırdı. Cidde'deki Es Selam Sarayı'nda, Kral Selman ve Veliaht Prens'in Erdoğan'la fotoğrafları yer aldı.
Reuters haber ajansı ise Suudi Arabistan ziyaretinin yanı sıra Birleşik Arap Emirlikleri'yle de düzelen ilişkilere dikkati çekti.
Sonuç olarak Körfez ülkelerinin, Amerikan ve İngiliz hegemonyasından kurtulması en büyük hayalimiz. Sanırım gelişmeler bu yönde.

ORTALIK FENA KIZIŞACAK
Amerika ve özellikle Avrupa basında Rusya'ya karşı seslendirilen aleyhte yayınların ve daha önemlisi Ukrayna'ya yapılan silah yardımlarının Putin'i sinirlendirmeye başladığı söyleniyor.
Aynı kaynaklara göre önümüzdeki günlerde Rusya, Ukrayna'ya çok büyük...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rusya, Finlandiya’nın gazını kesti, şimdi ne olacak? 22 Mayıs 2022 | 259 Okunma NATO ve Türkiye tarihi bir dönüm noktasında 21 Mayıs 2022 | 241 Okunma 19 Mayıs ve bilinçli gençlik 20 Mayıs 2022 | 58 Okunma Muhalefet, NATO dayatmasına neden sessiz? 19 Mayıs 2022 | 131 Okunma Atatürk Havalimanı yalanları 18 Mayıs 2022 | 642 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar