Önümüzdeki dört yıl sandık yorgunu olmayacağız ama önümüzde o kadar çok sorun var ki

Seçim sandığı yorgunu bir toplum olarak, önümüzdeki dört yılda hiç oy kullanmayacağımızı bilmenin mutluluğunu yaşamaktayız.

Hepimizin ortak beklentisi bu son seçimle birlikte kamplaşmanın ve nefret noktasına varan farklılıkların son bulmaları değil mi?

Bu coğrafya
Ne var ki bu coğrafyanın özelliği bu... Üstelik sade Orta Doğulu değil bir de Balkanlıyız. Bu coğrafyada en basit anlaşmazlıklar bile ölüm-kalım savaşına dönebilir. Bu coğrafyanın yakın ve uzak tarihi soykırımlarla, suikastlarla, ihanetlerle ve iç savaşlarla dolu değil midir? Demokrasinin darbelerle, işgallerle kesildiğini görmeye alışkın bir coğrafyadır bu...

Bekleyen sorunlar
Demokrasiyi kararlılıkla yaşatmaya azmetmiş bir toplum olarak, dünkü yerel seçim sonrasında sayı ile kendimize gelmeliyiz. Çünkü bizi sayısız çok önemli ve hayati ölçüde tehlikeli olabilecek dış sorunlar bekliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
15 Temmuz başarılı olsaydı yıldönümünde kimler neleri kutlardı? 17 Temmuz 2019 | 2.549 Okunma “Türkiye’de Amerika’nın temsilcileriymiş gibi gayret edenler var” 16 Temmuz 2019 | 2.259 Okunma Bu dönüm noktasında Türkiye’ye yeni hedefleri anlatmanın zamanıdır 15 Temmuz 2019 | 2.298 Okunma Siyasette yolları ayırmak ile ihanet etmek aynı şey değildir 04 Temmuz 2019 | 3.534 Okunma Devlet Bahçeli siyasi vicdanın sesi olarak, gelişmeleri yorumladı 03 Temmuz 2019 | 3.822 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar