Önümüzdeki dört yıl sandık yorgunu olmayacağız ama önümüzde o kadar çok sorun var ki

Seçim sandığı yorgunu bir toplum olarak, önümüzdeki dört yılda hiç oy kullanmayacağımızı bilmenin mutluluğunu yaşamaktayız.

Hepimizin ortak beklentisi bu son seçimle birlikte kamplaşmanın ve nefret noktasına varan farklılıkların son bulmaları değil mi?

Bu coğrafya
Ne var ki bu coğrafyanın özelliği bu... Üstelik sade Orta Doğulu değil bir de Balkanlıyız. Bu coğrafyada en basit anlaşmazlıklar bile ölüm-kalım savaşına dönebilir. Bu coğrafyanın yakın ve uzak tarihi soykırımlarla, suikastlarla, ihanetlerle ve iç savaşlarla dolu değil midir? Demokrasinin darbelerle, işgallerle kesildiğini görmeye alışkın bir coğrafyadır bu...

Bekleyen sorunlar
Demokrasiyi kararlılıkla yaşatmaya azmetmiş bir toplum olarak, dünkü yerel seçim sonrasında sayı ile kendimize gelmeliyiz. Çünkü bizi sayısız çok önemli ve hayati ölçüde tehlikeli olabilecek dış sorunlar bekliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dünün hesaplaşmasını bitirebildik mi ki bugünü ve yarını konuşabilelim? 28 Şubat 2020 | 2.038 Okunma İdlib krizindeki asıl muhatabımız Putin’in neler düşündüğünü anlamalıyız 27 Şubat 2020 | 2.836 Okunma 92 yaşında ölen Hüsnü Mübarek’in hayat hikâyesi ancak romanlarda görülür 26 Şubat 2020 | 2.910 Okunma Konu ölüm olunca koronavirüs falan teferruattır 25 Şubat 2020 | 2.232 Okunma Artık eskisi gibi değiliz, dünyanın gerçeklerine karşı hazırlıklıyız 24 Şubat 2020 | 2.109 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar