Magandalar sosyal yaşamı kirletiyor

Televizyon haberlerine ve programlarına bakınca Türkiye'de kentlerin giderek artan sayıda magandalar tarafından esaret altına alındığı görülüyor. Uzaktan dehşet içinde izlediğimiz Amerikan kentlerinde ellerine silah...

Televizyon haberlerine ve programlarına bakınca Türkiye'de kentlerin giderek artan sayıda magandalar tarafından esaret altına alındığı görülüyor. Uzaktan dehşet içinde izlediğimiz Amerikan kentlerinde ellerine silah alanların okulları, gece kulüplerini bastıklarına ve sinek öldürür gibi insan öldürdüklerine şahitlik ediyoruz.
Benzer durumlar Türkiye'de de görülmeye başladı. Haberlerde, trafikte birbirine yol vermek yerine şoförlerin araçlarını durdurup birbirleriyle kavga ettiklerini veya uzun namlulu silahlarla kahvehanelere ateş açıldığını sık sık izlemeye başladık.
Bazı kentlerde de aileler arasındaki kan davalarının, büyük kavgalarla hatta katliamlarla noktalandığını sürekli okuyoruz.
Bunun çözümü acaba nedir?
Örneğin, kadın cinayetlerinde maalesef hiçbir tedbir işe yaramıyor. 16 yaşında genç bir kız, 35 defa savcılık tarafından korumaya alınmasına rağmen bir maganda tarafından öldürüldü.

GAZETECİ ŞİMŞEK'E SALDIRI
İşin garip tarafı, benzer magandalığın bir televizyon programında konuşmacılardan biri tarafından sahneye konulduğunu da gördük.
Söz konusu olayda bir milletvekili ve beraberindeki maganda koruması, konuşmacı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’nin ‘mağdur gazetecisi’ canlı bomba çıktı 28 Eylül 2022 | 48 Okunma 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayını Erdoğan belirleyecek 27 Eylül 2022 | 743 Okunma ABD, şimdi de Yunanistan’ı güdüyor 26 Eylül 2022 | 330 Okunma İran’daki ayaklanmanın arkasındaki güçler 25 Eylül 2022 | 332 Okunma Savaş inşallah nükleer kazayla sonuçlanmaz 24 Eylül 2022 | 121 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar