Macron yenildi

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, son seçimde parlamentodaki çoğunluğunu kaybetti. Sol partilerin çoğunluğu kazanmaları üzerine başbakanın da muhalefetten olması bekleniyor. Tabii ki Macron bu durumdan çok...

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, son seçimde parlamentodaki çoğunluğunu kaybetti. Sol partilerin çoğunluğu kazanmaları üzerine başbakanın da muhalefetten olması bekleniyor. Tabii ki Macron bu durumdan çok rahatsız. Ancak Avrupa'nın tümünde bir "siyasetsizlik hastalığı" mevcut.
Özellikle pandemi önlemlerinin sorgusuz sualsiz uygulanmasıyla başlayan süreçte Avrupa'da siyaset çok fena yıprandı. Şimdi aynı süreç Rusya'ya karşı uygulanan ambargolarla ve tavırlarla devam ediyor. İnsanlar ve siyasetçiler kaybediyor, şirketler kazanıyor. Galiba birileri tarafından istenen tam da bu.

İNSANSIZ MUHALEFET
AK Parti iktidarının savunma sanayinde attığı adımlar muhalefetin ayarını bozdu. İnsansız hava araçlarını, "insansız deniz araçları"nın izlemesi muhalefeti etkiledi. Bu şekilde 6'lı masadan cumhurbaşkanı çıkarmamayı, son teknoloji insansız muhalefet örneği olarak sunuyorlar.
Seçim tarihinin belli olmasına ve...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dünya ekonomisi çok kırılgan 05 Temmuz 2022 | 74 Okunma HDP, altılı masaya resti çekti 04 Temmuz 2022 | 551 Okunma FETÖ ve CHP’nin Berat Albayrak’a iftirası yargıdan döndü 03 Temmuz 2022 | 279 Okunma Madrid mutabakatı Yunanlıları öfkelendirdi 02 Temmuz 2022 | 213 Okunma Madrid sonrası yeni Soğuk Savaş 01 Temmuz 2022 | 181 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar