Kılıçdaroğlu’nu dinlemeyin

Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas 10 Ocak 2022 yazısında ; AK Parti ile MHP'nin şu anda başaramadıklarını Cumhuriyet Halk Partisi'nin, Kılıçdaroğlu'nun başarabileceğini düşünebiliyor musunuz? diye sordu !

Olağanüstü günler yaşadığımız kesin. Bir salgın hastalık çıktı, onun varyasyonları devam ediyor. Hatta bir tane daha yenisi çıkmış. İnsanlar bir noktada çaresiz. Sağlık Bakanlığı durum hakkında rakamlar verirken günlük ölümleri de bildiriyor. Aşılar falan ancak bir ölçüde manevi tatmin veriyor. Bu arada Türk aşısı bazı çevreler tarafından siyasi tartışma konusu da oldu. Türk aşısının sahte olduğunu iddia edenlere Cumhurbaşkanı Erdoğan anladıkları dilden cevabı verdi.

Şimdi bundan sonrası için ne yapmamız gerekiyor?

Kitleler ucuzluk, refah ve sağlık bekliyor. Bunlara ilk cevap olarak benzin ve doğalgazda indirime gidilmeli. Dolar'ı 18 liradan indirdik ama neticede 13 lira yine de fazla. Bu acı gerçekler siyasetin sürekli gündeminde olmalı.
İşin en önemli yanı AK Parti ile MHP'nin şu anda başaramadıklarını Cumhuriyet Halk Partisi'nin, Kılıçdaroğlu'nun başarabileceğini düşünebiliyor musunuz? PKK'lı kadroların sızdığı, FETÖ'cü kitlelerin yol gösterdiği bir siyasi akım hem hastalıklarla boğuşacak, hem ulusal ekonomiyi güçlendirecek, hem de Türkiye'ye dönük terörist girişimleri etkisiz kılacak. Bumasalı kime anlatırsanız anlatın buna sadece cadı masalı derler.

Bence AK Parti'nin biraz daha sakin olması lazım. Her türlü saçmalığa aynı sertlikte cevap vermek onlarla aynı düzeye getiriyor. Kemal Kılıçdaroğlu ağzından çıkan sözlerin pek azını kulağıyla duyan bir kişi. Onun her lafına bir cevap üretmek sadece abesle iştigaldir. Türkiye'nin bundan sonra yapması gereken soğukkanlı bir ekonomi politikası izlemektir. Yani maaşlara yapılan artışlarla vatandaşın ekonomisi arasındaki açık da gidermeli. Bu açığın adı da enflasyon değil mi? Yani ekonomiden anlayanlar seslerini yükseltmeli ve anlamayanlar da susmalıdır. Kısacası Türkiye'nin akla ihtiyacı var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kar her şeyi hatırlattı 26 Ocak 2022 | 126 Okunma Fatma Girik’in ardından 25 Ocak 2022 | 327 Okunma Nefes almalıyız 24 Ocak 2022 | 287 Okunma Küfür siyaseti 23 Ocak 2022 | 336 Okunma Biraz dünden biraz bugünden 22 Ocak 2022 | 109 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar