Kendi partisinin geçmişini bilmeyen bir lider demokrasiye ne katar

Televizyon tartışma programlarında CHP'nin cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olmasını harıl harıl savunanları dinlerken gülüyorum. Çünkü CHP gibi köklü partinin...

Televizyon tartışma programlarında CHP'nin cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olmasını harıl harıl savunanları dinlerken gülüyorum. Çünkü CHP gibi köklü partinin geçirdiği aşamalardan haberi bile olmayan Kılıçdaroğlu'nun adaylığı, zaten kendini kaybetmeye başlayan bu partiye ne getirebilir ki?

KEŞKE GİDEBİLSE
Mesela Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'deki selin yaralarını sarmak için yola çıkarken Kılıçdaroğlu, "Ben de geliyorum" dese bu bile doğru bir davranış olur. Herhalde PKK kökenli bir partiyi CHP'ye uyarlamaya çalışmaktan daha onurlu bir davranıştır bu.
Önemli olan CHP'nin, Kılıçdaroğlu ve arkadaşları için ne tür bir siyasi vizyon ifade ettiğidir. Benim iddiam, bu ekip yönetiminin, bulundukları partinin ne bugünü ne de geçmişi hakkında yeterli bilgiye ve bilince sahip olmadıkları şeklindedir.

BAZI BAŞBAKANLAR
Örneğin, Atatürk'ün vefatı ertesinde 11 Kasım 1938'de...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vazgeçilmez değerimiz laiklik 16 Eylül 2021 | 83 Okunma Dünya diken üstünde 15 Eylül 2021 | 177 Okunma İngiltere ve Afganistan problemleriyle boğuşuyor 14 Eylül 2021 | 147 Okunma İçi boş spekülasyonlar 13 Eylül 2021 | 122 Okunma İki önemli yıldönümü 12 Eylül 2021 | 81 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar