Kaşıkçı ile FETÖ’yü ilişkilendirmek şeytanın bile aklına gelmezdi

Adam toplumun kabul etmeyeceği çok ayıp bir davranışta bulunmuş. "Neden böyle yaptın" diye hesap soranlara da "Şeytana uydum" diye cevap veriyormuş ki, ortalık aydınlanmış ve şeytan inmiş yere... Adama...

Adam toplumun kabul etmeyeceği çok ayıp bir davranışta bulunmuş. "Neden böyle yaptın" diye hesap soranlara da "Şeytana uydum" diye cevap veriyormuş ki, ortalık aydınlanmış ve şeytan inmiş yere... Adama şöyle bir bakmış şeytan ve "Bu yaptığını ben 40 yıl düşünsem böyle yapmak aklıma gelmezdi. Utanmıyor musun ayıbını bana yüklemeye" demiş.

Kaşıkçı ve Gülen
Bazen bu çeşit şeytanın aklına gelmeyecek durumları insanlar ve özellikle de medya senaryolaştırabiliyor... Buna son örnek Amerikan NBC kanalının Cemal Kaşıkçı cinayeti ile Fetullah Gülen arasında kurduğu ilişki senaryosu değil midir? Buna göre Trump, Türkiye'nin Cemal Kaşıkçı nedeniyle Suudi Arabistan ve veliaht prens Muhammed bin Selman üzerinde kurduğu baskıyı kaldırması karşılığında Fetullah Gülen'i iade etmeyi planlıyormuş.

Keşke olabilse
Eğer Türkiye şeytanın bile aklına gelmeyecek bu senaryoyu sahneye koyduysa ve Fetullah Gülen'in Türkiye'ye teslimini bastırmak için Kaşıkçı cinayeti aracılığı ile Suudi Arabistan veliahdı Muhammed bin Selman'a ve Trump'a baskı yapıyorsa, bu planı yapana sadece "Aferin, amma da ustaca bir oyun kurmuşsun" denilmez mi?

Yalanlamalar
Ne var ki bu senaryoyu önce Amerika yalanladı. ABD Dışişleri Sözcüsü Heather Nauert, Kaşıkçı'nın öldürülmesi ile Gülen'in durumunun bağlantılı konular olmadığını söyledi; söz konusu haber hakkında Beyaz Saray'la görüştüğünü ve "Beyaz Saray'ın bu konuda Türkiye ile herhangi bir görüşme yapmadığını" belirtti. Reuters'a isim vermeden konuşan üst düzey bir Türk yetkili de iddiayı yalanlamış ve "Türkiye hiçbir noktada, Gülen'in iadesi karşılığında Kaşıkçı soruşturmasını engellemeyi önermemiştir" demiş.

Suudiler mutlu
Ama bu senaryo tabii ki Suudi veliahdı Kaşıkçı cinayetinden arındırmayı amaçlayanların hoşuna gitmiştir. Nitekim Suudi siyasi yorumcularından Abdülrahman el Raşid, Twitter hesabından yaptığı yorumda "Türkiye'nin Cemal Kaşıkçı'nın kanı üzerinden pazarlık yaptığından hiç şüphe duymadım" demiş...

FETÖ'nün kaderi
Muhammed bin Selman'ın Trump yönetimi tarafından korunduğu kesindir. Ancak bu adamın Suudi Arabistan'daki her karanlık işte parmağının bulunduğu bilinirken, Trump bu adamı nasıl koruyacaktır? Buna karşı Fetullah Gülen'in Türkiye'de yaptığı yasadışı işler belgelenmişken, bu adamın ABD'de ikameti ne kadar süre ile daha devam edebilir? Bazı uzmanlara göre bir CIA ürünü olan Gülen sorununa çözümü de CIA'nın üretmesi bekleniyor. Bilindiği gibi ayartılmış CIA ajanları ülkelerine teslim edilmesin diye bazı insafsızca yöntemler de uygulanabiliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kobani ve Haseke alınınca “Barış Pınarı Harekâtı” sona erecek 14 Ekim 2019 | 2.319 Okunma Amerika’ya kızsak bile ‘Barış Pınarı’nın Erdoğan- Trump görüşmesi ile başladığını unutmayalım 13 Ekim 2019 | 2.628 Okunma Barış Pınarı’nın diplomatik cephesi çok hareketli ve karmaşık 12 Ekim 2019 | 156 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’ye dil uzatanların hadlerini çok iyi bildiriyor 11 Ekim 2019 | 3.051 Okunma Ya Türkiye’den yana olacaksınız ya da olayı laf kalabalığına boğacaksınız 10 Ekim 2019 | 2.444 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar