İyimseriz

Piyasa, bilinçaltında şubat ayına kilitlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Birleşik Arap Emirlikleri'ne yapacağı ziyaret, sanki Türkiye'ye döviz açısından ufuklar açacak. BAE Emiri'nin bundan evvelki...

Piyasa, bilinçaltında şubat ayına kilitlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Birleşik Arap Emirlikleri'ne yapacağı ziyaret, sanki Türkiye'ye döviz açısından ufuklar açacak.
BAE Emiri'nin bundan evvelki ziyaretinde 16 milyar dolar yatırım programıyla gelmesi, şubattaki ziyareti hayal ufkundaki rakamlara bağlıyor.
Bilmiyorum bu gerçek olur mu?
Aynı beklentilerin Suudi Arabistan için de söz konusu olduğu biliniyor.
Bu ülkelerle ilişkiler bozulduğu zaman akla gelmeyen kötülükler de devreye giriyor.
Mesela, bir kanun kaçağının Birleşik Arap Emirlikleri'ne sığındıktan sonra Türkiye'nin gündemine manevi el bombaları atması, hepimizi şaşırtmıştı.
Aynı şekilde Kaşıkçı cinayetinden sonra Suudi Arabistan veliahtının Türkiye'yi karşısına alan politikalar izlemesi de dikkatleri çekmişti.

EKONOMİNİN ASIL GÜCÜ
Biliyoruz ki taşıma suyla değirmen bir miktar dönüyor.
Ekonominin asıl gücü, ülkenin izlediği siyasete ve sahip olduğu potansiyele bağlı.
Ama toplum şu anda çekilen sıkıntıların geçici olduğunu bildiği halde Türkiye'nin potansiyeline sığmayan bazı gelişmelere de üzülüyor.
Bu sadece...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan mutlaka seçilmeli 28 Ocak 2022 | 564 Okunma İstanbul sahipsiz değil 27 Ocak 2022 | 258 Okunma Kar her şeyi hatırlattı 26 Ocak 2022 | 297 Okunma Fatma Girik’in ardından 25 Ocak 2022 | 332 Okunma Nefes almalıyız 24 Ocak 2022 | 290 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar