İstanbul’daki seçim AK Parti’nin yoğun gündemini derinine etkiliyor

İstanbul'da 23 Haziran'da yapılacak olan İstanbul Belediye Başkanı seçiminin ikinci raundu, özellikle AK Parti'deki yansımaları açısından bir yerel seçimden öteye anlam taşıyor...

Bazılarına göre bu ikinci raunda da Ekrem İmamoğlu'nun çoğunluğu alması halinde, önümüzdeki dönem bir erken genel seçim ve erken Cumhurbaşkanı seçimi bile gündeme gelebilir.

Erken yorumlar
Tabii ki bu tür yorumları değerlendirmek için vakit çok erken. Ayrıca 17 yıldan bu yana iktidar olan AK Parti'nin, 23 Haziran'daki seçimi kaybetmesi ihtimali de herhalde güçsüzdür.
Her seçimden ve her referandumdan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde başarı ile çıkan AK Parti'nin, üstelik Binali Yıldırım gibi güçlü ve deneyimli bir isimle İstanbul'u kaybetmesi ne kadar mümkündür ki?

Müderrisoğlu'nun yazısı
Ancak İstanbul'daki gelişmelere ilişkin siyasetin yansımaları AK Parti açısından önem verilmesi gereken gözlemleri gündeme getiriyor. Arkadaşımız Okan Müderrisoğlu bu yansımaları "Odak İstanbul Dikkat Ankara" başlıklı dünkü yazısında şöyle özetlemişti:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İşgal altındaymış gibi davranarak demokrasiyi yozlaştırmayalım 20 Mayıs 2019 | 3.447 Okunma Kurtuluş Savaşı’mızın başlangıcının 100’üncü yıldönümü kutlu olsun 19 Mayıs 2019 | 2.644 Okunma Bakarsınız bir gün İngilizlere bile uzlaşma dersi veririz 18 Mayıs 2019 | 1.763 Okunma İstanbul’daki seçim AK Parti’nin yoğun gündemini derinine etkiliyor 17 Mayıs 2019 | 7.233 Okunma Biraz yerli inanç ve biraz yabancı ideoloji ile siyasette ufuk açmak 16 Mayıs 2019 | 1.375 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar